
Šiandienos straipsnyje sužinosite, kokie požymiai rodo, kad patyrėte vaikystės traumą ir ką jums reikia padaryti. Taigi, išvardinsime keletą dažniausiai pasitaikančių jų, rašo psychiatryfortworth.com/blog/.
- Neprisimenate savo vaikystės iki 5 metų
Arba kaip alternatyva (atsižvelgiant į laikotarpį, kai įvyko stiprus trauminis įvykis), tai gali būti mokyklos ar net studijų metai. Tai visada didelis nerimą keliantis signalas, į kurį verta atkreipti dėmesį. Tokios akimirkos gali reikšti, kad nurodytame amžiuje buvo kažkas baisaus ir nemalonaus, kurį sunku ir nepakeliama yra prisiminti.
Vidutiniškai suaugusieji save prisimena maždaug nuo 3 metų amžiaus. Jei vaikystė kažkur dingo iš jūsų gyvenimo, tai yra proga atkreipti ypatingą dėmesį į šį aspektą.
- Žmogui sekasi vienose srityse, bet kitose lygi „nesėkmė“
Pavyzdžiui, jums su mokslais viskas sekasi gerai. Tas pats ir jūsų profesijoje viskas gerai – tiek karjera, tiek ir finansinė padėtis. O santykiuose su mama, kad ir kaip padėtumėte ir stengtumėtės, vis tiek blogai! Kadangi jūsų pagalba yra nuvertinama, atima iš jūsų daug jėgų ir sveikatos. Arba atvirkščiai – nenorite bendrauti su mama ir „iš niekur“ kyla pasipiktinimas, susierzinimas, dažnai kaltės jausmas.
- Turite keistų psichosomatinių apraiškų
Gydytojai negali nustatyti diagnozės, viena ar kita simptomatika nuolat sunkėja. Su amžiumi šie negalavimai progresuoja ir stiprėja, nepaisant visų jūsų pastangų ir gydymo. Pavyzdžiui, daugumos atvejų moteriai gali pasireikšti urogenitalinės srities uždegimo apraiškos – cistitas, nesibaigianti pienligė, miomų atsiradimas, kiaušidžių uždegimas, skausmai pilvo apačioje. Tačiau taip nutinka dažniausiai toms moterims, kurios patiria, o paskui negali ištrinti iš atminties represuotą seksualinės prievartos epizodą su patėviu ankstyvame amžiuje.
- Palaiko toksiškus santykius
Nors tokie santykiai yra destruktyvūs ir, atrodo, nesąmoningai jų ieško. Jokiu būdu negali palikti vyro tirono-agresoriaus. Trūksta laisvos valios tai padaryti, o tai dažniausiai būna kritiniu atveju sveikatos ir gerovės labui. Kadangi tokia moteris yra įsitikinusi, kad nieko pakeisti neįmanoma.
- Visuomenėje jaučiasi nesaugus
Visą laiką galvojate, ką ji pasakys ar pagalvos apie jus. Jūs sau atrodote „kažkoks ne toks“. Bijote pasirodyti, bijai suklysti, todėl mieliau būnate „šešėlyje“.
Kadangi tokiais atvejais (kai yra nesąmoninga trauma) atsiminimai yra slopinami. Jūs negalite išsiugdyti sveikos tapatybės ir ieškoti identifikacijos išorėje.
- Sudarote sąlygas atsirasti ir patirti depresiją
Taip pat ir vienišumo jausmą, „mažą energiją“ ir vidinį sugriovimą. Tokiais laikotarpiais jus kankina nerimas, sunkios mintys, galbūt nemiga. Jus gali taip paveikti kartais įvykis, kuris jums neatrodo reikšmingas, bet miglotai primena jūsų buvusią trauminę patirtį. Ir kuo daugiau tokiais atvejais patiriate streso, tuo labiau prarandate savitvardą. Dėl nuolatinio streso sumažėja ir jūsų susitelkimas. O tai mažina jūsų gyvenimo kokybę, produktyvumą ir atima gyvybinę energiją.
- Negalite apsispręsti dėl savo vietos gyvenime
Daugelis tai vadina tikslu. Jums niekas nepatinka ir metų metus eini į nemėgstamą darbą. Ir dirbate visą laiką tą patį – rutiniškai ir vienodai. Arba, atvirkščiai, griebiatės visko iš eilės, ką tik pamatote – kursus, mokymus, knygas, bet nieko nepadarote iki galo.
Žinoma, tokių ženklų yra kur kas daugiau. Čia išvardijome tik kai kuriuos iš jų ir reikšmingesnius.
Jei radote savyje bent vieną iš išvardytų apraiškų, yra priežastis labiau patyrinėti savo vaikystę
Paradoksas yra tai, kad dauguma žmonių nepamena trauminių savo vaikystės epizodų, todėl beveik neįmanoma aptikti ir įveikti ankstyvą traumą, užgniaužtą pasąmonėje.
“YouTube” vaizdo įrašas