Pakabukas su kryželiu – tai tikėjimo ir meilės simbolis, todėl perdovanojus jį arba perdavus kaip relikviją, gali perduoti ir to žmogaus likimą naujam savininkui

Ar tikėjimo Viešpačiu simbolis gali kam nors sukelti nelaimę? Yra įvairiausių spėlionių ir teiginių, bet geriau apie tai žinoti, kad nekeltų rūpesčių. „Su religinėmis dovanomis reikia elgtis ypač atsargiai. Mat daugelis galvoja, kad padovanoję religinį atributą, apsaugos savo artimąjį nuo visų negandų, bet niekas net nesusimąsto, kad gali nutikti priešingai – atnešti bėdų ir net paveikti savo artimojo gyvenimo trukmę“, – sako žinoma aiškiaregė ir būrėja Darja Mironova.

 

Pakabukas su kryželiu simbolizuoja tikėjimą ir meilę

Senais laikais buvo tikima, kad nešiojamas pakabukas su kryželiu ant krūtinės turi ypatingos galios.

Šiuolaikiniame pasaulyje  nešiojamas pakabukas su kryželiu neretai aiškinamas prieštaringai ir dvejopai – su baime ir  su meile. Bet daugeliui neduoda ramybės dar vienas, ne mažiau svarbus klausimas: ar galima dovanoti pakabuką su kryželiu? Kaip ir bet kuriuo kitu klausimu, populiarūs ženklai ir bažnyčios nuomonė skiriasi. Todėl šioje situacijoje  reikia įvardinti viską tiksliai taip, kaip yra ir kas vyksta. Todėl prieš pirkdami  pakabuką su kryželiu kaip dovaną, aiškiaregė siūlo palyginti faktus ir pasirinkti vienintelį teisingą sprendimą patiems.

Prietaringi žmonės tokios dovanos draudimą aiškina  tik jiems vieniems žinomais prietarais ir ženklais.

  1. Pakabukas su kryželiu – tai tikėjimo ir meilės simbolis, todėl perdovanojus jį arba perdavus kaip relikviją, gali perduoti ir to žmogaus likimą naujam savininkui. Tai taip pat reiškia, kad su dovana pereis ir ligos, nesėkmės bei kitos negandos tam žmogui.
  2. Net jei žmogus perduoda ar dovanoja pakabuką su kryželiu vedamas geriausių ketinimų, minčių ir linkėjimų, pats kryželio perdavimas iš vienų rankų į kitas rankas lyginamas su „kryžiaus uždėjimo“ ritualu. „Kitaip tariant, dovanotojas perleidžia kitam žmogui visas savo gyvenimo naštas, tuo pačiu atimdamas iš jo galimybę būti sėkmingam ir laimingam“, – patikino Darja Mironova.
  3. Žmonės tiki, kad kiekvienam skirtas savo gyvenimo kryžius, todėl turi pats jį pasirinkti.

 

Dovanoti kryželį per krikštynas yra įprasta tradicija

Tuo tarpu bažnyčios tarnai nepritaria jokiam prietarui, ypač ženklams, kurie siejami su tikėjimu. Jų nuomone, kryželis nėra talismanas, o objektas, simbolizuojantis tikėjimą ir meilę Viešpačiui. Tai galima duoti be jokios baimės dėl savęs ir artimųjų.

  1. Dovanoti kryželį per krikštynas yra įprasta tradicija. Tokia dovana vertinama kaip žmogaus noras tapti dvasiniu artimo patarėju ir įskiepyti jam meilės Viešpačiui jausmą.
  2. Visai natūralu, jei norite padovanoti kryželį artimam giminaičiui. Tokia dovana visada kalba apie geriausius linkėjimus. Anot dvasininkų, kartu su pateiktu kryželiu, Dievo palaima tenka ir žmogui.
  3. Taip pat jie pritaria, kai įsimylėjėliai keičiasi tokia dovana, įtvirtindami savo jausmus prieš Dievą.
  4. Anot dvasininkų, dovanoti kryželį jaunesniam žmogui ar vaikui reiškia perduoti jam dalį savo patirties ir išminties. Su tokia dovana uždėsite nematomą, bet neįprastai stiprią apsaugą, apsaugančią žmogų nuo blogio.

Vienintelis dalykas, kuris turėtų jus įspėti, yra  mažai pažįstamo žmogaus tokia dovana. Jūs neturėtumėte to priimti, kaip ir neturėtumėte dovanoti kryželį  mažai pažįstamiems žmonėms.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą