Kaip pradeda augti krūtys ir kada sustoja pieno liaukų vystymasis? – šis ir kiti panašūs klausimai neduoda ramybės ne tik pradėjusioms bręsti mergaitėms, paauglėms, bet ir jų mamoms. Pieno liaukų formavimas yra svarbus etapas, kai ilgainiui mergaitė virsta gražia mergina. Šis laikotarpis yra susijęs su daugybe fiziologinių pokyčių.

 

Kiekvienai mergaitei krūtų augimo etapai yra individualūs

Šiuolaikinėje visuomenėje didelę reikšmę turi moters grožis, o ypač krūtys, todėl taip svarbu žinoti, kaip auga krūtys, ką daryti, jei pieno liaukos nepadidėja ir kaip įtakoti krūtų augimą.

Turbūt ne viena jūsų yra girdėjusi, kad norint turėti įspūdingą biustą, reikia dar vaikystėje pradėti valgyti daug kopūstų. Tikriausiai suprantate, kad tai yra mitas arba tiesiog nekaltas pokštas.

Šiame straipsnyje papasakosime apie tai, kaip auga krūtys, jų vystymosi stadijas ir kaip paveikti jas. Taip pat papasakosime apie nerimą keliančias akimirkas, į kurias šiuo periodu reikia atkreipti ypatingą dėmesį.

Mergaičių krūtų išvaizdos pokyčiai prasideda brendimo metu. Kai tik pradeda formuotis estrogenai – moteriški lytiniai hormonai, prasideda lėtas, o kai kuriais atvejais ir greitesnis pieno ir endokrininių liaukų augimas.

Kiekvienai mergaitei šis etapas yra individualus, todėl neįmanoma tiksliai pasakyti, kokiais metais ir mėnesiais jis prasidės. Skiriami tik apytiksliai laikotarpiai.

Taigi, yra keli pieno liaukų formavimosi periodai. Pirmiausiai nuo gimimo iki dešimties metų. Gimus, abiejų lyčių kūdikių pieno liaukos nesiskiria, išskyrus tai, kad kai kuriais atvejais mergaičių pieno liaukos gali atrodyti kiek pabrinkusios. Bet tai nėra liga ir trunka neilgai. Iki dešimties metų kai kurių mergaičių gali būti šiek tiek šiurkštūs speneliai.

Antrasis etapas sąlygiškai prasideda nuo 12 ir trunka iki 13 metų. Per tą laiką pokyčiai jau pastebimi mergaičių pieno liaukose, būtent: areola po truputį tamsėja ir po juo jaučiamas liaukinis audinys, krūtinė tampa minkštesnė, o pats spenelis padidėja. Būdingas šio laikotarpio bruožas yra  spenelių patinimas.

Pubertizmo periodas, kuris trunka apie pusantrų metų – nuo maždaug 13 iki 14,5 metų. Šiam laikotarpiui būdingas stiprus hormonų pokytis, kuris baigiasi laikotarpio pabaigoje ir aktyvus pieno liaukų augimas. Paprastai pieno liaukos įgauna kūgio formą, o areola tampa labiau suapvalinta.

Galutinai pieno liaukos susiformuoja 15-16 metų merginoms. Per tą laiką formuojasi pieno ortakiai, krūtys suapvalėja, laikotarpio pabaigoje baigiasi jų augimas. Spenelių srityje gali būti ne per daug malonių pojūčių, susijusių su krūtų augimu.

 

Pieno liaukų augimo procesui daro įtaką paveldimumas, gyvenimo būdas ir kūno sudėjimas

Tačiau ne visoms merginoms krūties augimo laikotarpis baigiasi iki 16 metų. Daugeliui jų tai įvyksta iki 18-20 metų. Apskritai krūtų formavimasis trunka iki 25–27 metų arba iki nėštumo.

Kalbant apie tai, kaip auga krūtys, kokios jų vystymosi stadijos ir kaip joms daryti įtaką, turite suprasti, kad nėra aiškios sistemos.

Taigi, kai kurioms mergaitėms pieno liaukos gali pasikeisti iki 9 metų, o kitoms – tik iki 14 metų. Pieno liaukų augimo procesui daro įtaką paveldimumas, gyvenimo būdas ir kūno sudėjimas. Taip pat įtakos turi ir sportavimas.

Paprastai iki 16 metų mergaitės virsta merginomis, turinčiomis moterišką figūrą ir aiškias krūtinės linijas.

Anot medicinos specialistų, paprastai krūtys išauga per ketverius metus nuo menstruacijų pradžios. Pasibaigus krūtų augimo laikotarpiui, kūnas yra pasirengęs atlikti reprodukcines funkcijas.

Bet krūtų augimas ir jų formavimasis brendimo metu nėra vieninteliai būsimos moters kūno pokyčiai. Neretai 13,5-15 metų merginos susiduria su tokiais reiškiniais kaip gausus prakaitavimas,

gausus plaukelių augimas pažastų ir gaktos srityje, menstruacijų ciklo sutrikimai, padidėjusios ir suapvalėjusios šlaunys.

Visi pokyčiai pieno liaukų augimo metu yra susiję su endokrinine sistema, todėl taip svarbu pasitarti su gydytoju.

Bet jei endokrininė sistema sutrinka, mergaitė pradeda sparčiai priaugti svorio arba, priešingai, jos klubai tampa per platūs arba kojos tampa ganėtinai storos.

Vėliau gali būti labai sunku numesti svorį, todėl paauglės patiria stiprų psichologinį šoką. Norint to išvengti, todėl taip svarbu apsilankyti pas endokrinologą.

 

Hormoninis fonas taip pat lemia būsimos liemenėlės dydį

Ką čia slėpti, daugumą merginų visada domisi, kodėl kai kurios moterys turi putlias krūtų formas, o kitos, norėdamos kažkaip įrodyti krūtų buvimą, turi imtis gudrybių.

Tęsdami temą, kaip auga krūtys, jų vystymosi stadijos ir kaip joms daryti įtaką, atsižvelgsime į visus veiksnius, turinčius įtakos krūties dydžiui.

Paveldimumas yra vienas pagrindinių krūtų dydžio kriterijų. Todėl verta bent apytiksliai įsivaizduoti, kokį biustą turėjo visi artimiausi giminaičiai: mama, tetos, močiutės ir panašiai. Tai padės nustatyti  ne tik būsimų krūtų dydį, bet ir formą.

Hormonų kiekis, tiksliau hormoninis fonas taip pat lemia būsimos liemenėlės dydį. Jei organizme trūksta moteriškų hormonų, tada pieno liaukos gali nesusidaryti reikiamo dydžio.

Mityba taip pat lemia krūtų apimtis. Jei dieta yra menka ir joje trūksta reikalingų maistinių medžiagų, negalėsite pasigirti putlia krūtine net ir turint gerą paveldimumą.

Žinia, mankšta ir įvairūs pratimai daro įtaką krūtų tvirtumui, o ne krūtų dydžiui. Nors jei merginos užsiima profesionaliu baletu, jų mitybos racionas sudarytas taip, kad būtų išvengta kreivų formų.

Ekologija taip pat nėra paskutinėje vietoje krūtų formavimosi klausimu. Vietose, kuriose blogos aplinkos sąlygos, mergaitėms ne tik nereikia pasikliauti normaliu krūtų augimu, bet ir yra didelė sveikatos problemų tikimybė.

Krūtų augimo ir vystymosi klausimas turėtų būti aktualus ir toms, priklausomai kuriame pasaulio kontinente jos gyvena. Pavyzdžiui, pietų šalyse gyvenančios moterys turi gražesnes krūtų formas, nes jos formuojasi jau nuo 12 metų. Tuo tarpu šiaurinėse planetos šalyse gyvenančių mergaičių brendimas dar tik prasideda.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą