Žinoma, niekam nepatinka mėnesinių spazmai ir kiti simptomai, bet reikia žinoti, kad mėnesinės gali prasidėti, todėl visada reikia turėti po ranka įklotų ar tamponų ir paprastų skausmą malšinančių tablečių. Archyvo nuotrauka

Artėjant brendimui mergaitė pradeda domėtis atsisveikinimo su vaikyste ir tapti moterimi perspektyvomis. Tikriausiai ji taip pat turi tam tikrų minčių ir rūpesčių dėl savo laikotarpio ir kaip keičiasi jos kūnas. Taigi, ką  dažniausiai klausia ir nori sužinoti mergaitės apie savo menstruacijas?

 

  • Ar mano pirmasis laikotarpis gali prasidėti, kai einu į mokyklą?

Daugelis merginų dėl to jaudinasi. Todėl svarbu paaiškinti, kaip ji gali išsisukti iš šios situacijos: su savimi nešiotis higienos priemones kuprinėje, nueiti pas mokyklos  medikę arba kraštutiniais atvejais pasinaudoti tualetiniu popieriumi. Žinant, kada turi prasidėti menstruacijos galima apsimauti  specialias tam reikalui skirtas kelnaites ir būti pasirengusiai „šioms“ dienoms bei jaustis užtikrintai, net jei mėnesinės prasideda netikėtai.

  • Dar nesulaukiau mėnesinių, bet ant kelnaičių pastebėjau kažką balto. Kas tai?

Tai yra dar vienas didelis susirūpinimas daugeliui mergaičių, kurios gali manyti, kad serga. Šiuo atveju galima kalbėti apie moterų fiziologiją: tos baltos išskyros yra tik būdas išlaikyti makštį švarią. Ir tai yra visiškai normalu.

  • Kaip teisingai naudoti tamponus?

Su higieninėmis servetėlėmis tokių problemų nėra, tačiau tamponų atveju daugelis atsiduria nepatogioje padėtyje. Galite šiek tiek palaukti ir priprasti prie menstruacijų prieš naudojant tamponus. Svarbu išsirinkti tinkamus, atsižvelgiant į jų gebėjimą sugerti skysčius. Žinia, tamponus reikia keisti kas 4–8 valandas, atsižvelgiant į išskyrų intensyvumą. Prieš įdedant ir išimant higienos priemonę, svarbu nusiplauti rankas.

  • Ar viskas gerai su manimi, jei kritinės dienos prasideda anksti arba vėlai?

Jei mėnesinės prasideda „netinkamo“ amžiaus, mergina gali bijoti, kad jai kažkas negerai. Svarbu suprasti, kad mėnesinės tikrai atsiras, jei jų vis dar nėra. Arba, jei mėnesinės prasideda per anksti, tai taip pat nėra blogai. Greičiausiai šią  savybę ji paveldėjo iš savo mamos ar močiutės. Baimė, kad „man kažkas negerai“, gali sukelti situaciją, kai mergina įprastus ciklo svyravimus ankstyvų mėnesinių metu suvokia kaip kažką baisaus. Todėl svarbu  žinoti, kad mėnesinės iš pradžių gali pasirodyti ne kiekvieną mėnesį. Nereguliarūs laikotarpiai yra dažni maždaug pirmaisiais metais.

Be to, mergaitė turi žinoti  ir nemalonius dalykus, kurie gali pasireikšti „tomis“ dienomis. Pavyzdžiui, mėšlungis, vandens susilaikymas organizme, svorio ir nuotaikos svyravimai bei galvos skausmai. Žinoma, niekam nepatinka mėnesinių spazmai ir kiti simptomai, bet reikia žinoti, kad mėnesinės gali prasidėti, todėl visada reikia turėti po ranka įklotų ar  tamponų ir paprastų skausmą  malšinančių tablečių.  Taip išvengsite netikėtumo ir nerimo. Jaunos merginos ypač jaudinasi, kai mėnesinės pirmą kartą, todėl tinkamai pasirengus mėnesinių pradžiai, joms bus lengviau susidoroti su šiuo procesu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą