Partnerių iliustracija

Didelė tikimybė pastoti yra tam tikromis ciklo dienomis, likus kelioms dienoms prieš ovuliaciją arba dieną, spermatozoidams patekus į makštį.

Jei ant pirštų buvo pakankamas spermos kiekis ir jie buvo „ten“, viskas priklauso nuo to, sperma pateko per vaisingas ar nevaisingas dienas.

Jei jums įdomu, kiek spermos ląstelių gyvena moteryje, vandenyje, ore, prezervatyve ir panašiai, tai pavyzdžiui, ore tol, kol ejakuliatas išsausėja.  Spermatozoidai gana greitai miršta vandenyje, nes ejakuliatas krešėja. Spermatozoidai negali išgyventi už sėklidžių ar gimdos ribų. Na, norint pastoti nuo plaukiojančios gleivės, kuri kažkada buvo sperma, tai turėtų būti unikalus atvejis, apie kurį iki šiol dar neteko skaityti. Bet štai  kai kurias lytinių organų infekcijas pasigauti vandenyje – ne tai, kad paprasta, bet labai paprasta.

Iš jūsų žodžių, po 7 dienų  prasidėjo mėnesinės. Jei esate tikra, kad tai yra mėnesinės,  o ne  pasirodžiusios išskyros (kurias merginos kartais palaiko menstruacijomis) ankstyvosiose nėštumo stadijose ir po menstruacijų nebuvo jokių kitų neapsaugotų lytinių santykių, nėštumas neįmanomas.

Nors apskritai, kai spermatozoidai patenka į makštį, visada yra galimybė pastoti! Tai priklauso nuo to, kiek laiko spermatozoidai buvo gryname ore. Jei daugiau nei 10–15 minučių, tada nėra ko bijoti, spermatozoidai tuo metu jau miršta. Beje, nutrūkusios mėnesinės ne visada yra nėštumo rodiklis.

Žinoma, kilus bent menkiausiam įtarimui, geriausia tokiais atvejais atlikti testą.

Kita vertus, jei jūsų mėnesinių  eiga ir pobūdis yra tokie patys kaip visada, tada galite lengviau  atsikvėpti. Tai reiškia, kad jūs neturėtumėte jaudintis, nes jūsų aprašytomis sąlygomis negalima pastoti. Norint sėkmingai pastoti, jūsų partneris turėtų baigti makštyje, kitaip nėštumo tikimybė yra abejotina.

Žemiau jūsų dėmesiui vaizdo įrašas, kaip galima pastoti arba kaip planuoti tėvystę.

 

gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą