JAV, Niuhempšyro (State of New Hampshire)  moksleiviams  sužinojus, kad jų gerbiamai ir mylimai mokytojai buvo diagnozuotas vėžys, nusprendė paaukoti jos gydymui 8 000 JAV dolerių, surinktų mokslo metų baigimo proga ir šventėms, rašoma „ABC News“ portale.

Vienbalsiai priėmė sprendimą

Prieš kiek laiko ši jausminga istorija buvo publikuota JAV žiniasklaidoje, kur žurnalistai papasakojo, kaip  Niuhempšyro mokyklos vyresnių klasių moksleiviai atsisakė tradicinės kasmetinės išvykos į kalnus  ir švęsti mokslo metų baigimą, norėdami padėti savo mylimai mokytojai, kovojant su onkologine liga.

Iš viso moksleiviai surinko  8 tūkst. JAV dolerius, kuriuos norėjo skirti aktyviam poilsiui  pramogoms, bet likus savaitei iki numatytos išvykos į kalnus, moksleiviai sužinojo, kad jų  gerbiamai mokytojai (ji ir mokyklos direktorė) Courtney Vashaw  buvo diagnozuota onkologinė liga. Išgirdę tokią naujieną, moksleiviai susirinko po pamokų į didžiąją salę, norėdami pasitarti, kaip galima padėti savo mokytojai. Po to jie vienbalsiai priėmė sprendimą skirti visus surinktus pinigus išvykai į kalnus jos gydymui. „Mes nusprendėme šiais metais nevykti ilsėtis į kalnus, o visus surinktus pinigus paaukosime Courtney Vashaw gydymui“, – pasakė  jai specialiai organizuotame susirinkime klasės seniūnas Ianas Bakeris.

Norėjo, kad ir ji pajustų tokį pat rūpestį ir gerumą

Sužinojusi tai, ponia Vashaw palingavo galva ir užsimerkė, norėdama nuslopinti kylančias emocijas ir besikaupiančias ašaras. „Man nepaprastai sunku priimti jų pagalbą, – ištarė ji. – Aš pirmą kartą nežinau, ką pasakyti jiems visiems“.

„Mūsų mokytoja labai geras, rūpestingas ir atkaklus žmogus ir mes norėtume, kad ir ji pajustų tokį pat rūpestį ir gerumą, kuriais ji visada dalinasi ir su mumis“, – teigė I. Bakeris „ABC News“ žurnalistams. „Kiekvienas iš mūsų  paprasčiausiai norime kažką atiduoti mainais“, – pritarė jam ir jo bendraklasis Christopheris Siroisas. „Ji yra viena stipriausių ir ryžtingiausių moterų, kurias aš pažįstu. Ir tai, kas nutiko su ja, gali atsitikti bet kuriam iš mūsų“, – pridūrė kitas moksleivis Hunteris Leightonas.

Pati Courtney Vashaw prasitarė žurnalistams, kad liga, žinoma, jos asmeninis reikalas. Ir ji iš paskutiniųjų stengėsi bei nenorėjo, kad apie tai sužinotų jos mokiniai ir kolegos. Tačiau mokytojai vis dėlto prisėjo atskleisti savo negalavimą, kadangi suplanuotas gydymas užsitęsė pernelyg ilgai ir jis vis nepasirodė mokykloje. Moksleiviai jos pasigedo, ėmė klausinėti kitų mokytojų ir taip sužinojo.

Serganti onkologine liga mokytoja pareiškė, kad ji visada mokė savo mokinius kaip svarbu  visada padaryti kažką daugiau už kitus. „Jų nuostabus poelgis tik patvirtino: mane išgirdo ir aš jais didžiuojuosi, kad to išmokiau“, – pasakė ji.

 

Nuotr. stopkadras

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą