22 metų Brianą Barrettą nušovė kolega

2006 metų rugsėjo 17 diena. Niujorko valstija. Sekmadienis. Elektros instrumentų gamyklos automobilių stovėjimo aikštelėje vienas darbuotojų norėjo pamokyti savo vaiką vairuoti automobilį. Tačiau aptiko baisų radinį: sunkvežimį su išdaužtu langu ir prie vairo sukniubusį vairuotoją su šautine žaizda galvoje. Vyras paskambino bendruoju pagalbos telefonu 911.

 

Jo laukė didelė ateitis, bet nutraukė šūviai

Policija greitai atvyko į įvykio vietą. Sunkvežimis priklausė vienam gamyklos darbuotojui, 22 metų Brianui Barrettui. Mašinos stiklai buvo užtamsinti. Ir policijos pareigūnams teko prisiploti nosimis prie automobilio stiklų, norint apžiūrėti jo vidų.

Policininkus pribloškė vaizdas: vairuotojo vietoje sėdėjęs jaunas vyras buvo nušautas trimis šūviais. Buvo daug kraujo. Tuojau pat imta ieškoti įkalčių nusikaltimo vietoje ir aplink mašiną.  Mašinoje buvo aptikta 13 kalibro pistoleto gilzių ir šuns plaukų. Netoli mašinos mėtėsi persiko kauliukas.  Po to pareigūnai aptiko ir dar kai ką įdomaus. Vieno rato keleivio pusėje padanga buvo pradurta. Paanšu, kad kas nors specialiai būtų išleidęs orą.  Be to, policininkams susidarė įspūdis, kad šiam nusikaltimui buvo ruoštasi iš anksto. Kažkas norėjo nužudyti Brianą Barrettą. Policininkai ieškojo liudininkų, kol galų gale pavyko rasti žmogų, kuris sakė girdėjęs šūvius penktadienį vėlai vakare. Tyrėjai ėmė po truputį kapstyti ir jau netrukus galėjo susidaryti šiokį tokį nusikaltimo vaizdą – vaikino paskutines gyvenimo valandas.

Paaiškėjo, kad Brianas vienas paskutinių  išėjo iš gamyklos tą vėlų vakarą, apie 10.15 val., baigęs savo darbo pamainą. Būtent tuo pačiu metu, kai liudininkas ir girdėjo šūvius. Vėliau paaiškėjo, kad vaikinas ruošėsi kažkur eiti su draugais, priėjo prie mašinos, sėdo į ją ir netikėtai, tarsi iš niekur priėjo vyras prie lango ir iššovė tris kartus. Be to, aikštelė yra nuošalyje, kiek toliau nuo gamyklos ir blogai apšviesta. Tai nurodo, kad pirmas šūvis buvo iš gana arti, o paskui žudikas priėjo dar arčiau ir iššovė dar du kartus. Bet jau pirmo šūvio būta kaip snaiperio – mirtinas.

Vėliau policininkai taip pat išsiaiškino, kad vaikinas buvo nušautas vėlai vakare penktadienį ir dvi dienas niekas apie tai nežinojo. Nužudytojo šeima nepranešė, kad dingo sūnus, nes tu metu tėvai atostogavo ir buvo išvykę. „Jis buvo iš tų vaikinų, kuris sveikai gyveno. Dar besimokydamas mokykloje, Brianas buvo atletikos čempionas moksleivių rungtyse. Po to jis įstojo į koledžą ir susirado darbą – ne visą pamainą „Dynabrade“ gamykloje. Gavęs jaunojo specialisto diplomą, jis tęsė mokslus valstybiniame Baflo universitete. Norėjo tapti mokytoju. Jo laukė didelė ateitis, bet nutraukė šūviai“, – sielvartaudamas pasakojo Briano tėvas.

Nepaisant tėvų, kaimynų gražių atsiliepimų apie nužudytąjį, tyrėjai pradėjo  gamyklos darbuotojų, Briano kolegų apklausą. Tarp jų ir Thomo Montgomery‘io.  „Jis buvo neblogas vaikinas. Didelis sporto mėgėjas. Niekada neatsisakydavo padėti. Jis daug dirbo, kad galėtų susimokėti už mokslus. Jis pasakojo man, kad mokykloje buvo kažkokia programa, bet jos neįvykdė ir bijojo, kad neleis dirbti visu etatu.  Vis dėlto jam buvo suteikta galimybė dirbti visą darbo dieną, kadangi buvo puikus darbuotojas“, – taip apibūdino Brianą jį gerai pažinojęs kolega Thomas Montgomery‘is.

Nepaisant tarp jų gana didelio amžiaus skirtumo, abu vyrai buvo ne tik kolegos, bet ir draugai. Netrukus pratęsė draugystę ir internete, virtualioje erdvėje, kur abu žaidė pokerį. Thomas gyrėsi atlikęs tarnybą jūrų pėstininkų dalinyje. Jis taip pat bendravo ir įvairiuose pokalbių svetainėse, kur gana greitai užmegzdavo pažintį su kitais. Jam patiko ta nieko neįpareigojanti aplinka, kur galėjo atsipalaiduoti ir pailsėti. Ilgainiui Brianas ir Thomas  net gana artimai susidraugavo.

Tačiau kiti jų kolegos pastebėjo, kad prieš pora mėnesių tarp šių dviejų vyrų kilo gana rimtas konfliktas. Jų santykiai ne tik pablogėjo, bet jie tiesiog ėmė nekęsti  vienas kito. Ypač savo priešiškumą demonstravo Thomas.

Netrukus tyrėjai išsiaiškino, kad vyrų draugystė ėmė byrėti Thomui užmezgus virtualią pažintį su mergina, apvertusia jo gyvenimą aukštyn kojomis.

Tyrėjams pradėjus gilintis į pažinties aplinkybes, jau turėjo už ko užsikabinti. Jie išsiaiškino, kad artimi bičiuliai, kolegos net susimušė dėl kažkokios merginos. Bet pradėjus atidžiau tyrinėti Thomo asmenybę, atsivėrė neįtikėtina istorija, kai jis buvo tiesiog apsėstas meilės…

 

Vyras sulaukė žinutės iš vienos merginos, slapyvardžiu „Talhotblond“

Be to, tyrėjams ėmus labiau domėtis 46 metų Thomu, paaiškėjo, kad jis 22 metų Brianui nebuvo joks draugas.  Thomas buvo vedęs, rūpestingas šeimos galva ir pavyzdingas tėvas, augino dvi paaugles dukras. Buvo sekmadieninės mokyklos mokytojas ir mokyklos, kurioje mokėsi jo dukros,  merginų plaukimo komandos rinktinės viceprezidentas. Be to, jis su savo mergaitėmis ir kaimynų vaikais dažnai žaisdavo beisbolą. Kaimynų akimis Thomo Montgomery‘io santuoka buvo kone tobula. Aktyviai dalyvavo dukterų gyvenime, negailėjo laiko joms. Buvo ištikimas bei atsidavęs vyras. „Mano gyvenimas sukosi tik apie dukteris. Jos buvo visas mano gyvenimas, – sako Thomas.  Vyras neslėpė, kad susipažinęs internete su paslaptinga gražuole, pajuto apgaudinėjantis savo vaikus. Kad jis ne su jais.

„Kai buvau mažas, mane mokė, kad vyrai neturi demonstruoti savo jausmų, prašyti pagalbos. Turi patys susidoroti su visomis iškilusiomis problemomis“, – sako Thomas.

Bet tyrėjai įsitikino, kad Thomas –  visai kitas žmogus.

Ant kabliuko pakibo 17 metų trunkanti santuoka. Iš tikrųjų  šiam vyrui daug ko trūko. Nes pradėjęs dairytis moterų internete, norėjo realizuoti tai, ko neturėjo realiame gyvenime.

Tyrėjai netrukus  išsiaiškino, kad Thomas kasdien po kelias valandas praleisdavo internete. Ten pat bendraudavo ir su Brianu. Jie kartu žaidė internetinius žaidimus. Pareigūnai spėliojo, kad  greičiausiai tada tarp jų ir kažkas įvyko, sukėlęs dviejų vyrų konfliktą. Tolimesnis tyrimas  patvirtino teisėtvarkos pareigūnų spėliones.

Viskas prasidėjo internete,  vadinamajame „pokalbių kambaryje“, kur galimos įvairios pažintys. Ir kuri visam laikui pakeitė Thomo gyvenimą. Vyras sulaukė žinutės iš vienos merginos, slapyvardžiu „Talhotblond“ (Aukštos, karštos blondinės“). Mergina parašė, kad jos vardas Jessi ir jai 17 metų. Mokosi mokykloje, Vakarų Virdžinijoje. Jie pradėjo susirašinėti ir netrukus Thomas sulaukė merginos laiško jau savo elektroninio pašto adresu. „Ji buvo gražuolė. Atsiuntė man savo nuotraukų, nors to niekada ir neprašiau. Negalėjau atsitraukti nuo kompiuterio, – dalijasi prisiminimais stiprią meilę išgyvenęs Thomas. – Po kiek laiko atsiuntė ir savo erotinių nuotraukų – su maudymosi kostiumėliu ir trumpučiu sijonėliu. Nuotraukoje atrodė, kaip ir atrodo 17 metų merginos – graži šviesiaplaukė.

Tuo metu  vyras ėmė sukti galvą, kaip patikti merginai, kad ji dar labiau susidomėtų juo. Juk ji nebedraus su praplikusiu, pilvotu, senstančiu ir vedusiu vyru. Tada Thomas ir nusprendė apsimesti, kad jam 18 metų. Pasakė, kad jis yra jūrų pėstininkas, šaulys ir netrukus išvyksta į vasaros pratybų stovyklą. Ir dar pasakė, kad jo vardas Tommy.

Nors Thomas Montgomery‘is kažkada  ir tarnavo jūrų pėstininkų dalinyje, bet jokios kovose nedalyvavo. Kai blondinė panoro pamatyti šaulio nuotrauką, Thomas nusiuntė jai savo  prieš 30 metų darytą nuotrauką. Mergina patikėjo, kad jam 18 metų. Tai jį paskatino dar labiau įsitraukti į  melo pinkles ir kurti legendas.

Netrukus Tommy ir „Aukšta, karšta blondinė“ ėmė susirašinėti kasdien. „Su ja galėjau bendrauti apie viską. Man nereikėjo jos matyti, užteko susirašinėti ir džiaugdavausi, atsipalaiduodavau, pakeldavau sau nuotaiką, jei diena buvo nesėkminga“, – sako Thomas.

Jie bendravo internete kelis mėnesius. Jo visai netrikdė, kad jai tik 17 metų, nes galvojo esantys tik draugai. Bet vienas melas sekė kitą.

Kai tyrėjai susipažino su Thomo Montgomery‘io išgalvotu gyvenimu, paaiškėjo, kad pasakojo savo draugei istorijas ir iš savo realaus gyvenimo jaunystėje. Jis pasakojo, kad neteko motinos, kai jam buvo 12 metų. Kad buvo apkaltintas vienos merginos išprievartavimu, su kuria mokėsi toje pačioje mokykloje, kai dar buvo paauglys. Vis dėlto pavyko įstoti ir tarnauti jūrų pėstininkų dalinio korpuse.  Iš tikrųjų be ginklų ir technikos. Bet Tommy norėjo atrodyti merginos akyse didvyris, todėl teko improvizuoti. „18 metų jūrų pėstininkas“  įsijautęs pasakojo nepilnametei, kad jis dalyvavo mūšiuose Irake, kad buvo snaiperis ir nežinia kiek priešų nukovė. Jessi juo patikėjo. Sakė, didžiuojasi juo, todėl ne taip ir svarbi paauglystės klaida. Ir jųdviejų  susirašinėjimas tapo vis intymesnis:

Ji: „Tu nuostabus“.

Jis: „Na, ką tu“.

Ji: „Tikrai“.

Jis: „O kodėl ir ne“.

Tai greičiau priminė romantiškus, paaugliškus santykius. Jie nuoširdžiai džiaugėsi vienas kitu ir palaikė. Jessi nuolat primindavo Tommy, kad jis yra didvyris, nes gina Ameriką, kurioje ji gyvena. Vadinasi, ir ją.

 

Apakintas virtualios meilės, atrodė, visiškai prarado ryšį su realybe

Ilgainiui Thomui ėmė atrodyti kad jis elgiasi neteisingai ir kvailai. Todėl nusprendė nutraukti į niekur vedančią pažintį pranešęs merginai, kad išvyksta į vasaros karinių pratybų stovyklą liepos 3 dieną (tai Thomo gimimo diena). Pasakė, kad ilgam ir susirašinėjimą teks nutraukti. Bet viskas įvyko kitaip. Susirašinėjimas tarp 46 metų vyro ir 17 metų paauglės tapo dar atviresnis ir intymesnis:

Ji: Kai pamatysiu tave, pribėgsiu ir apkabinsiu abiem kojomis…

Vyras suprato, kad  jau pakvipo seksualiniais santykiais. Po to jau abu atvirai aptarinėjo, kaip jiedu mylėsis, kai Tommy grįš iš Irako. Blondinė vadino virtualų širdies draugą savo seksualiniu pėstininku. Ėmė jam siųsti siuntinius paštu. Viename jų Thomas atrado merginos apatinį trikotažą, kelnaites, taip pat įvairias  savadarbes širdeles su užrašu: „Tommy – Jessi – amžinai“.

46 metų vyras suprato, kad peržengė ribas, kad su tuo reikalu reikia baigti, bet jau nebegalėjo sustoti. Jo didžiulės ir nepasotinamos aistros jėgą suprato ir detektyvai, tyrę bylą dėl Briano Berretto nužudymo.

Jam patiko Jessi rodomas dėmesys ir jis visu kūnu ir širdimi nugrimzdo į tuos santykius.

„Kai pasinėriau į savo paties fantazijas, nebeturėjau jėgų išnirti. Ji buvo man kaip narkotikai. Kartais bendraudavau su ja iki 2-3 valandos nakties. Tiesiog tapau priklausomas nuo jos, – sako vyras. Thomo virtualusis gyvenimas užgožė realųjį.

Nepaisant to, kad Montgomery‘is buvo vedęs, Tommy, kuris buvo tik jo fantazijose, pasiūlė merginai, kurios niekada nebuvo  susitikęs ir matęs tikrovėje, savo ranką ir širdį. Jis parašė: „Jessi, kai grįšiu iš pratybų stovyklos, mes susitiksime ir susituoksime. Mergina jam atsakė: „Taip, aš sutinku tekėti už tavęs ir greitai tapsiu Jassica  Blair Montgomery“.

Vėliau paaiškėjo, kad ta mergina gyvena Vakarų Virdžinijoje, mažame miestelyje.  Bendraudama su jūsų pėstininku, mergina galvojo, kad tas stipriai įsimylėjęs vaikinas,  ištrauks ją iš tos užkampio pelkės.  Tuo tarpu Thomas, apakintas virtualios meilės, atrodė, visiškai prarado ryšį su realybe. Jis net sukūrė laišką sau, kuriame parašė: „2006 metų sausio 2 dieną 46 metų Thomas  Montgomery‘is baigė savo egzistavimą ir tapo 18 metų jūrų pėstininkas ir ruošiasi persikelti gyventi į Vakarų Virdžiniją, kad galėtų būti su savo viso gyvenimo meile iki kol mirtis išskirs juos“.

Tačiau „pakeliui į Vakarų Virdžiniją“ Thomui kelią pastojo jo draugas Brianas, nes šis romanas netrukus tapo meilės trikampiu.

Thomo žmona taip pat ėmė įtarti, kad vyras nusuko į šoną. Įtarimai pasitvirtino, kai ji atrado siuntinio dėžutę, kurioje buvo Jessi erotinės nuotraukos, kelnaitės, meilės laiškai ir ant dėžutės parašytas … merginos namų adresas.  Kas čia yra? Kaip suprasti?“, – paklausė žmona Thomo. Bet vyras nieko nepaaiškino,  pridūręs, kad tai ne jos reikalas. Bet Thomo žmona nenorėjo palikti šio reikalo likimo valiai. Moteris sėdo ir parašė 17 metų paauglei laišką, kuriame ir išklojo viską apie „18 metų jūrų pėstininką“, kurį mergina karštai įsimylėjo. „Štai mano šeimos nuotrauka, o čia mano vyras Thomas, jam 46 metai, o čia dvi mūsų dukterys. Tai mūsų šuo. Kaip matai, tave apgavo ir tau reikėtų būti atsargesnei ateityje, susipažįstant internete“.

Kai „Aukšta, karšta blondinė“ gavo tokį laišką, ji negalėjo patikėti, kad tai tiesa. Mergina, apimta nevilties ir neišsipildžiusių lūkesčių, parašė Thomo draugui Brianui, slapyvardžiu „Beefcake“ ir su kuriuo taip pat susipažino „pokalbių kambaryje“.

Žlugus Thomo legendai, mergina negalėjo patikėti, kad bendravo su 46 metų vyru. Ir tuojau pat parašė Brianui ir paklausė, ar tai tiesa.  Vaikinas patvirtino. Mergina galutinai įsitikino, kad Thomas viską išsigalvojo ir melavo.  Brianas  net neturėjo supratimo, kad Thomas prisistatė kitaip. Jis patvirtino ir tikrą vyro amžių.  Jessi  kaip reikiant įtūžo, nes Tommy jau buvo beveik pasiekiamas jos gyvenimo tikslas, o paaiškėjo, kad jo apskritai nebuvo.

Nuotraukose: viršutinėje eilutėje, dešinėje -Thomo žmona, apačioje – Thomas prieš 30 metų ir dabar.

bus tęsinys

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą