Theresa Kiel gimė ir užaugo Niujorke. Beveik visą gyvenimą ji dirbo vidurinėje mokykloje, iš pradžių mokytoja, o vėliau direktore. "YouTube" stopkadras

Long Ailendo gyventojas Franklinas Kusma buvo baigęs vakarinį bėgimą, kai tapo žiauraus išpuolio liudininku. Moteris artėjo prie namo durų, kai prie jos pribėgo nepažįstamas asmuo ir pradėjo smogti jai į galvą ir veidą. Moteris ėmė rėkti ir Kusma atskubėjo jai į pagalbą. Nusikaltėlis, pamatęs netikėtą liudininką, pabėgo, o šis nukentėjusiajai  iš karto iškvietė greitąją pagalbą, rašo Newsday.com.

 

Beveik visą gyvenimą ji dirbo vidurinėje mokykloje

Išpuolio auka tapo 54 metų Theresa Kiel – vietos mokyklos mokytoja ir dviejų vaikų motina. Pas ją buvo rasti vertingi daiktai, todėl apiplėšimas buvo atmestas kaip motyvas. O medikams policijai išsakius moters patirtus sužalojimus, paaiškėjo, kad išpuolis buvo labiau asmeninio pobūdžio. Todėl detektyvai buvo pasiryžę atidžiai apžiūrėti nukentėjusiosios aplinką.

Theresa Kiel gimė ir užaugo Niujorke. Beveik visą gyvenimą ji dirbo vidurinėje mokykloje, iš pradžių mokytoja, o vėliau direktore. Moteris ištekėjo už odontologo. Laikui bėgant pora susilaukė dviejų vaikų. Viskas klostėsi gerai iki 2004-ųjų, kai netikėtai mirė Theresos vyras, o ji liko viena auginti sūnų Vincentą ir dukrą Francescą.

Motina mylėjo savo vaikus ir stengėsi jiems skirti visą savo laiką. Vincentas buvo pradedantis sportininkas, bet užaugęs tapo kompiuterių programuotoju, o Francesca, su pagyrimu baigusi vidurinę mokyklą, įstojo į Nassau apygardos koledžą ir dirbo padavėja.

Dar besimokydamas Vincentas sumanė sukurti mobiliąją pažinčių programėlę ir suskubo aptarti idėją su savo draugu Ralphu Keppleriu. Buvo nuspręsta, kad projekto pabaigoje jis investuos didelę pinigų sumą į priedėlio reklamą.

Kol projektas buvo įgyvendinamas, jo draugas pradėjo slapta susitikinėti su Francesca. Jai tuo metu buvo 18 metų, o jam – 24. Merginos artimieji, sužinoję apie šiuos santykius, buvo prieš, tačiau Francesca nenorėjo nieko klausyti. Taip praėjo treji metai, kol ji, pagaliau pavargusi nuo šeimos moralizavimo, persikėlė gyventi į Kepplerių namą.

Policija ėmė domėtis jaunuoliu ir jis pateko į tikrintinų asmenų ratą. Paaiškėjo, kad Theresos Kiel išpuolio metu Keppleriui buvo 27 metai. Jis dirbo Rikerso pataisos namuose (tai, beje, didžiausias kalėjimas pasaulyje) ir bandė investuoti pinigus į įvairius verslo projektus. Jo santykiai su Francescos motina buvo tokie įtempti, kad Theresa kartą pasakė draugei bijanti, jog Keppleris gali pakenkti jai ar Vincentui.

Porą reikėjo apklausti, todėl tyrėjai išvyko į Linbruko miestą, kur jie gyveno. Išgirdę apie Theresos Kiel išpuolį, jaunuoliai nustebo, tačiau iškart pareiškė, kad su tuo neturi nieko bendra. Tvirtino, kad nusikaltimo padarymo metu, 2016-ųjų gruodžio 4-osios vakarą, jie buvo namuose ir pakavo dovanas artėjančių švenčių proga. Tokia reakcija detektyvus nustebino ir tapo aišku, kad tyrimas juda tinkama linkme.

Deja, pati nukentėjusioji negalėjo padėti policijai atskleisti nusikaltėlio. Dėl išpuolio Theresai Kiel lūžo kaukolė ir buvo išmušta dešinė akis. Nuo patirtų sužalojimų ją beveik iš karto ištiko koma, o gydytojai buvo bejėgiai grąžinti ją į normalų gyvenimą. Tokią siaubingą žalą palikusį ginklą teismo medicinos ekspertai atpažino kaip šalia nusikaltimo vietos rastą svarmenį.

 

Aptarinėjo sužalojimus, kuriuos patyrė nelaiminga moteris

Policija taip pat išsiaiškino, kad prieš dvi savaites iki išpuolio porelė kompiuteryje ieškojo „lengviausio būdo ką nors nužudyti“, „nužudymo plikomis rankomis metodų“ ir „kaip suduoti mirtiną smūgį į galvą“. O iš Kepplerio telefono siunčiamose žinutėse Francescai, jis savo draugės mamą vadina „gyvule“ ir sakė, kad ji „nusipelnė mirties“. Taip pat paaiškėjo, kad piktadariai juokėsi, aptarinėjo sužalojimus, kuriuos patyrė nelaiminga moteris.

Francesca Kiel ir Ralphas Keppleris  buvo suimti ir daug negalvoję, viską prisipažino. Sulaikytieji pasakojo, kad išpuolį prieš moterį pradėjo ruošti maždaug prieš mėnesį. Tada Francesca iš internetinės parduotuvės įsigijo GPS sekimo jutiklį, kurį įdėjo į mamos automobilį. Įrenginys jai perdavė duomenis apie automobilio judėjimo kryptis, kad nusikaltėliai galėtų planuoti užpuolimo laiką. Deja, 2016 metais gruodžio 4 d. Theresa vėlavo ir tai jai tapo lemtinga.

Keppleris užpuolė savo sugyventinės motiną prie įėjimo į jos namus apie 22.20 val., smogė jai svarmeniu keliais stipriais smūgiais į galvą ir veidą, ir dingo. Akimirką, kai vyras įsėda į taksi, netoli Kielų namų, užfiksavo vaizdo stebėjimo kameros.

Netoliese, krūmuose, kriminalistai aptiko svarmenį su Theresos Kiel kraujo pėdsakais. O atlikus tyrimą ant ginklo bus aptikta Kepplerio DNR.

Žudynių motyvas, anot suimtųjų, buvo poros finansinės pretenzijos nukentėjusiajai. Keppleris tvirtino, kad į Vincento Kielio projektą investavo 65 tūkst. JAV dolerius, o Theresa pinigus išleido sau ir neketino jų grąžinti. Tačiau vietinės moterys šiuos teiginius kategoriškai atmetė. Jų manymu, išpuolio priežastis buvo būtent asmeninis priešiškumas, o pora, bandydama kažkaip pasiteisinti, mėgino prisidengti neva negrąžintais pinigais.

Kol vyko tyrimas, Theresa Kiel mirė ligoninėje 2018 metais lapkričio 10 d. Jai buvo 56 metai. Ji niekada neišėjo iš vegetatyvinės būsenos.

Ralphas Keppleris buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos su teise būti paleistam lygtinai po 22 metų. Francesca Kiel gavo 13 metų kalėjimo. Kai išeis iš jo, jai bus tik 34 metai.

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą