1991 metais liepos 24 d. Graikijos Koso saloje dingo Benas Needhamas - vaikas iš Anglijos, kuriam dar nebuvo dvejų metų. Socialinių tinklų nuotrauka

1991 metais liepos 24 d. Graikijos Koso saloje dingo Benas Needhamas –  vaikas iš Anglijos, kuriam dar nebuvo dvejų metų. Pirminėms paieškoms nepavykus, buvo manoma, kad jis buvo pagrobtas. Jo buvimo vieta iki šiol nežinoma, rašo „The Independent“.

 

Kai berniuko pėdsakų nerado, tada seneliai pranešė policijai

Benas Needhamas gimė 1989 metais spalio 29 d. Jo seneliai iš motinos pusės gyveno Graikijos Koso saloje, kur jie turėjo namą Iraklio kaime, netoli Koso miesto. Jis dingo 1991 metų liepos 24 dieną.

Tą dieną, kai dingo, Benas buvo paliktas senelių Eddie ir Christine Needham globai, o mama išvyko dirbti į vietinį viešbutį. Dieną vaikas žaisdavo gatvėje, kelis kartus įeidavo į namą, apskritai buvo visų akyse. Tačiau vieną dieną, apie 14 valandą 30 minučių seneliai suprato, kad vaikas dingo.

Šeima pirmiausia ieškojo Beno, manydama, kad jis pasiklydo arba kad erniuko dėdė Stevenas jį išsivežė savo mopedu. Kai berniuko pėdsakų nerado, tada seneliai pranešė policijai.

Iš pradžių policijos pareigūnai apklausė šeimos narius kaip įtariamuosius, todėl pranešimas viešai apie dingusį vaiką  iš pradžių buvo atidėtas.

Per kitas 11 dienų Graikijos policija, kariuomenė ir ugniagesių tarnyba atliko kratas rajone. Salos policijos viršininkas Nikolaosas Dakouras sakė: „Dabar manome, kad apieškojome visas įmanomas vietovės dalis, bet berniuko ten nėra. Tačiau kol kas mes neturime jokių versijų ir sprendimų“.

Kitas bandymas išsiaiškinti Beno Needhamo likimą įvyko 1993 metų sausį. Tada Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Johno Majoro prašymu Graikijos kariuomenė atnaujino paieškas saloje.

Buvo pranešta apie daugiau nei 300 atvejų, kai žmonės matė berniukus, atitinkančius Beno aprašymą, tiek žemyninėje Graikijos dalyje, tiek salose. Dauguma šių pranešimų buvo per pirmuosius metus po berniuko dingimo.

1995 metų gruodį privatus tyrėjas Stratosas Bakirtzis surado šviesiaplaukį maždaug šešerių metų berniuką, kuris gyveno čigonų šeimoje. Bakirtzis Graikijos televizijos kanalui ANT1 sakė, kad vaikas tvirtinęs, jog buvo „atiduotas čigonams, nes tėvai jo nenorėjo“. Verijos miesto policija berniuką paėmė saugoti. Vėliau pavyko išsiaiškinti, kad rastas berniukas nesusijęs su Needhamų šeima. Verijos policijos viršininkas Ioannis Panousis sakė, kad rasto vaiko tėvas šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę ir paliko jį čigonų poros globai.

1998 metų lapkritį Johnas Cooksonas pamatė maždaug dešimties metų šviesiaplaukį berniuką, žaidžiantį Rodo paplūdimyje. Cooksonas sakė, kad tą dieną jis buvo vienintelis šviesiaplaukis vaikas paplūdimyje. Jis nufotografavo jį ir, žaisdamas su juo, išpešė berniuko kelis plaukus DNR tyrimui atlikti. Tačiau DNR analizė parodė, kad berniukas nebuvo Benas.

 

Operacijoje dalyvavo teismo archeologai ir šunys

2003 metų spalį Needhamų šeimos nariai ir jų draugai lankėsi Koso saloje ir kelis kartus susitiko su vietos policijos atstovais, tačiau nežinoma, ar dėl šių susitikimų Graikijos valdžia ėmėsi kokių nors veiksmų. Vienas iš Needhamų šeimos pažįstamų Ianas Crosby’is pasakojo, kad 1999 metais Turkijoje nufotografavo kelis vaikus, įskaitant ir vieną šviesiaplaukį berniuką, kuris buvo labai panašus į Beną. Tada jam buvo maždaug 13 metų. Tačiau paaiškėjo, kad tai ne jis ir tyrimas atsidūrė aklavietėje.

2012 metų spalį Jungtinės Karalystės policija nuvyko į Graikiją apieškoti vietovės, kurioje, jų manymu, galėjo būti Beno Needhamo palaikai. Spalio 19 d. Graikijos policija, padedama specialistų paieškos konsultantų iš Pietų Jorkšyro policijos, pradėjo paieškos operaciją.

Operacijoje dalyvavo teismo archeologai ir šunys. Manoma, kad Benas Needhamas galėjo būti netyčia palaidotas per avariją. Tais laikais šalia namo, iš kurio ir dingo Benas, ekskavatorius užkasdavo statybines šiukšles. Tačiau paieškos operacijos metu dingusio vaiko pėdsakų nerasta.

2016 metų rugsėjį  atsirado liudininkas, kuris teigė, kad ekskavatorininkas Konstantinas Barkas (dabar jau miręs) jam pasakė, kad Benas žuvo per avariją, o Barkas kūną paslėpė statybinėse šiukšlėse. Rugsėjo 16 d. policija pradėjo ieškoti palaikų kitoje vietoje nei buvo ieškoma prieš beveik ketverius metus. Kasinėjimų centras buvo aplink medį, pasodintą po Beno dingimo.

Paieškos baigtos spalio 16 d. Buvo iškasta daugiau nei 800 tonų grunto, o visi dominantys daiktai išsiųsti į JK teismo medicinos ekspertizei.

Didžiosios Britanijos policijos atstovas sakė, kad vieną daiktą, kuris buvo rastas kasimo vietoje, Needhamų šeima nurodė kaip „buvusį Beno žinioje jo dingimo metu“. Tyrėjas pareiškė: „Esu įsitikinęs, kad Benas Needhamas žuvo per nelaimingą atsitikimą netoli sodybos Iraklyje, kur paskutinį kartą buvo matytas žaidžiantis. Šio daikto atradimas ir jo vieta dar labiau sustiprina mano įsitikinimą“.

2017 metų liepą Pietų Jorkšyro policija paskelbė, kad ant žemės žaisliniame automobilyje buvo rasta kraujo – manoma, kad abu šie daiktai yra Beno (Kada ir kur buvo rasti šie daiktai? Neaišku). Profesorė Lorna Dawson sakė, kad jos komanda aptiko genetinį „profilį, rodantį žmogaus kraujo pėdsakus“. O kitas žingsnis bus iš jo išgauti DNR, kad būtų nustatyta, kieno  kraujas.

2018 metų lapkritį Didžiosios Britanijos policija pranešė, kad kraujas, rastas ant minėto žaislinio automobilio, nėra Beno. Tyrimas vėl atsidūrė aklavietėje.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą