Mokytoja klausia:

—  Vaikučiai, ar žinote kuo skiriasi meilė nuo draugystės?

Pirmas ranką pakelia Vytukas:

— Aš žinau. Meilė – tai kada vyras ir moteris miega kartu, o draugystė – kai dar ir bučiuojasi.

 

Stipriai apsikabinę bučiuojasi, kol vaikinas patiria orgazmą

Daug kas galvoja, kad populiariausia tarp paauglių seksualinių santykių forma yra lytinis aktas, kuriam jie paprastai dar nebūna pasiruošę. Taip pat dar nieko neišmano nei apie sekso techniką, nei apie saugų seksą.

Iš tikrųjų paaugliams labai patinka kiti santykiai, suteikiantys daug malonių pojūčių ir be lytinio akto. Svarbiausia, neturi neigiamų pasekmių.

Paauglių lytinis bendravimas neapsiriboja vien genitaliniu kontaktu, nes prisijungia ir psichologinio pobūdžio emocijos bei erotiniai pojūčiai. Mergaitę paauglę visiškai tenkina meilūs ir švelnūs apsikabinimai, prisilietimai ir bučiniai. Seksas jai dar nereikalingas, – rašoma Heather Corinnos knygoje „S.E.X. the all-you-need-to-know sexuality guide to get you through your teens and twenties“. („Seksas: viskas, ką reikia žinoti seksualumo vadovui, kuris padės jums pasiekti savo paauglius ir dvidešimtmečius“).

Knygos autorės teigimu, paauglių platoniška meilė ir šokti meiliai apsikabinus ir prisiglaudus, priskiriami vadinamajai ekstragenitalinei bendravimo formai. Tai yra ne lytiniam aktui.

Taip bendraujant, įvyksta labiau emociniai artima pažintis ir pirmieji prisitaikymo prie partnerių etapai. Platoniškas įsimylėjimas – tai normali žmogaus psichoseksualinės vystymosi išraiška. Šokant meiliai susikabinus, gali būti labai erotiški ir stipriau  emociniai „užvesti“ abu  partnerius – mergaitę ir berniuką arba merginą ir vaikiną, nei „plikas“ lytinis aktas. Todėl knygos autorės teigimu, šokiai  – tai lytinis gyvenimas ekstragenitaline forma.

Be to, paaugliai lytinę įtampą pašalina ir kitomis formomis – masturbacija arba petingu. Kai apsikabinusi porelė bučiuojasi, glosto ir glamonėja vienas kitą nenusirengdami. Tai yra jų kūnai  per drabužius reaguoja į glamones. Paauglius tai jaudina ir suteikia malonumą, taip pat leidžia įvertinti ir pajusti savo ir priešingos lyties pojūčius ne mažiau (jei ne stipriau), nei glamonėjantis išsirengus nuogai.

Kaip paaugliai intymiai bendrauja be lytinės sueities?  Tai giliai, jausmingai bučiuojantis ir žaidžiant liežuviu, švelniai bučiuojant partneriui ar partnerei į kaklą ir ausį, žaidžiant lūpomis su ausies kaušeliu ar jo skiltele, vadinamuoju speneliu, lengvai prisilietus pirštų galiukais prie partnerės per palaidinę, išilgai stuburo – pradedant nuo kaklo, baigiant juosmeniu, prie jos krūtų per palaidinę.  Nuo tokių prisilietimų ir glamonių paaugliai patiria didžiulį malonumą. Tai ir vadina petingu. Yra skiriamos dvi petingų rūšys – paviršutinis ir gilus. Paviršutiniško petingo metu jaudinamos vadinamosios atviros erogeninės zonos – lūpos, ausys. O kitos erogeninės zonos – krūtys, lytiniai organai, jaudinami per drabužius. Pavyzdžiui, abipusiai glamonėjant vienas kitą rankomis arba trinantis vienas į kitą genitalijomis apsirengus. Labiau populiarus tarp paauglių paviršutiniškas petingas – kai glaudžiai ir stipriai apsikabinus aistringai bučiuojasi, kol (paprastai vaikinai) pasiekia ejakuliaciją ir orgazmą. Merginos patiria vien malonumą.

Esant giliam petingui, rankomis glamonėjamos krūtys ir lytiniai organai.

Britų tyrėjai atliko apklausą keliose mokyklose ir išsiaiškino, kad petingu užsiima maždaug trečdalis 14 metų paauglių.

Padeda išvengti ir bereikalingų nesėkmių bei pavojų

Paauglių porelės su malonumu praktikuoja paviršutinį petingą, todėl ieško nuošalių vietų kur nors parke, vaikų darželio teritorijoje, žaidimų aikštelėse, kur jie stovėdami stipriai apsikabinę, gali  bučiuotis ir valandą. Aišku, tada būtinai kas nors jiems pradeda trukdyti, išlenda iš savo kambarėlio kad ir vaikų darželio apsaugininkas ir veja šalin. „ Apskritai suaugusieji nelinkę toleruoti tokį paauglių elgesį: aptikę juos besibučiuojančius ir besiglamonėjančius, pradeda moralizuoti, kad dabartinis jaunimas pasileidęs, pamiršdami savo audringos jaunystės nuotykius, dedasi dabar šventaisiais“, – sakė Heather Corinn.

Anot jos, bet kadangi žiemą ilgai stovėti parke per šalta, tai paaugliai sulenda į namų laiptines. Arba į paskutinio aukšto laiptinės aikštelę ar palėpę. Tarp sienos ir laiptinės yra mažas laisvas kamputis, kur jų niekas nemato. Ten jie ir praleidžia didžiąją savo laisvalaikio dalį.  Porelė specialiai  nekyla liftu, o lipa laiptais, kad  neatkreiptų paskutinio aukšto gyventojų dėmesio. Ir neišvytų jų, nors jie nieko blogo ir nedaro.  „Pirmieji abipusiai prisilietimai, švelnios glamonės, kai porelė dar nesiekia lytinių santykių, gali suteikti daug daugiau neapsakomai malonių pojūčių, nei skubotas dviejų nepilnamečių, neturinčių jokios seksualinės patirties, lytinis aktas“, – teigė knygos autorė. Jos manymu, tai padeda išvengti ir bereikalingų nesėkmių bei pavojų, perduodamų lytiniu keliu.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą