Žinia, niekas nėra apsaugotas nuo ugnies, įskaitant daugiaaukščių pastatų gyventojus. Galite apsaugoti savo butą nuo ugnies, tačiau nėra žinoma, kas nutiks žemiau esančiame aukšte. Ir ugnis nėra tokia baisi kaip dūmai: statistikos duomenimis,  70 proc. žuvusiųjų gaisre uždūsta nuo nuodingų dūmų. Bet tokiais atvejais paprastas klozetas gali išgelbėti gyvybę.

 

Gaisro metu kanalizacijos vamzdyje bus oro, kuriuo galima kvėpuoti

Šio gelbėjimo būdo išradėjas Williamas Holmesas 1981 metais sukūrė specialų kvėpavimo vamzdelį, kuris leidžia patekti orui per unitazo vandens sandariklį. Nors šis išradimas ir nebuvo plačiai pritaikytas, bet vis tiek negalima paneigti šios idėjos. Kadangi žmogus, atsidūręs beviltiškoje situacijoje, tai yra gyvenantis daugiaaukščio namo aukštutiniuose aukštuose ir užblokuotas dūmų, gali pasinaudoti šiuo išradimu.

Kaip tai veikia? Kad visi teisingai suprastų: klozetas turi būti funkcionalus ir prijungtas prie kanalizacijos. Žinia, klozeto dizainas turi vandens sandariklį, kuris pašalina nemalonų kvapą iš kanalizacijos. Tai yra vandens pripildyta vieta po sėdyne. Taip pat vandens sandariklis neleis ir dūmams prasiskverbti į kanalizacijos sistemą, o tai reiškia, kad gaisro metu kanalizacijos vamzdyje bus oro, kuriuo galima kvėpuoti. Jums tereikia ten patekti.

Kadangi mes neturime Williamo Holmeso „kvėpavimo vamzdžio“ ir mažai tikėtina, kad jį rasime, bet kuris kitas vamzdis gali suteikti prieigą prie oro per tualeto vandens sandariklį. Pagal savo pajėgumą yra tinkama dušo žarna, skalbimo mašinos arba indaplovės nutekėjimo ir įleidimo žarnos, taip pat ir dulkių siurblio žarna.

Norėdami apsisaugoti nuo uždusimo nuodingais dūmais, turite nusukti arba nuplėšti bet kurią iš šių žarnų. Tada įstumkite ją į klozeto vandens sandariklį, stipriai pūskite, kad pašalintumėte vandenį iš žarnos ertmės ir  giliai kvėpuokite. Norėdami tai padaryti, žinoma, turite įveikti pykinimą. Bet mirtino pavojaus metu šie  nemalonūs kvapai gali būti ir nejuntami.

 

Šis metodas suteikia laiko iki ugniagesių atvykimo

Užtat tai suteikia galimybę išsigelbėti, jei nėra kitų galimybių. Svarbiausia nepamiršti paskambinti ugniagesiams ir pranešti apie savo buvimo vietą. Mobilieji telefonai leidžia tai padaryti net gaisro metu.

Tiesa, galimi  ir šio metodo trūkumai. Žinoma, kanalizacijos oras neturi gėlių aromatų, tačiau bent jau jame nėra tiek daug toksinių priemaišų, kaip dūmuose. Daugelis tvirtins, kad kanalizacijos dujos yra amoniako, vandenilio sulfido, anglies dioksido ir metano mišinys ir  nuo jų galima uždusti greičiau nei nuo dūmų.

Taip yra, bet kanalizacijos dujos yra pavojingos, jei kvėpuojamos uždaroje duobėje. Ir kanalizacija aukštutiniuose pastatuose eina tiek žemyn, tiek aukštyn, kur yra sumontuotas gaubtas. Tai daroma siekiant sistemos vėdinimo. Taigi teoriškai toks išsigelbėjimo būdas yra įmanomas.

Palyginkime. Norėdami gauti mirtiną dozę, 3-5 minutes turite kvėpuoti tirštais dūmais. Kai dega plastikas, polistireninis putplastis ir kiti polimerai, gali pakakti ir dviejų minučių. Vargu, ar mirtis nuo kanalizacijos dujų įvyksta taip greitai. Jei taip būtų, ūkininkai ir santechnikai mirtų kiekvieną dieną.

Galima daryti išvadą, kad šis metodas suteikia laiko iki ugniagesių atvykimo. Viltingoje situacijoje šis veiksmas suteikia jums galimybę išgyventi!

Kokioje situacijoje  geriausiai naudoti šį Holmeso metodą? To reikia griebtis, kai dėl liepsnos ir aukštos temperatūros nebeįmanoma patekti per duris, iki balkono, langų  ir nebeliko galimybės rasti išėjimo iš pridūminto kambario. Jei žmogui negresia atvira ugnis ir aukšta temperatūra, o grėsmė yra tik dūmai, šis metodas yra gana veiksmingas.

“Wikipedia” nuotrauka

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą