Žinoma, žmogus yra socialinė būtybė. Bet kartais tiesiog norisi pabūti vienam. Vieni nori grįžti namo po sunkios darbo dienos ir bent pusvalandį pabūti tyloje ir vienumoje, o kiti nori šeštadienio rytą skirti sau. Archyvo nuotrauka

Mes norime jums draugiškai patarti, su kokiomis problemomis galite susidurti apsigyvenus su partneriu po vienu stogu ir kaip jas spręsti su humoru, norint nesusipykti.

 

  1. Bendra antklodė

Galbūt stebuklingoje Vienaragio šalyje yra didžiulė antklodė, kuri patogi abiem lovos gyventojams. Tačiau neretai vienam gali būti per karšta, o kitam šalta. Tada ir pradedama tempti antklodė  kiekvienam į savo pusę. Ir net jei abu miega nejudėdami, įsisupti į antklodę jau nepavyks: viena pusė visada liks be įprastų pūkuotų šarvų. Nebent, žinoma, anksčiau laimėjote virvės traukimo konkursą.

Ką daryti?

Nusipirkite antrą antklodę.

  1. Privatumo trūkumas

Žinoma, žmogus yra socialinė būtybė. Bet kartais tiesiog norisi pabūti vienam. Vieni nori grįžti namo po sunkios darbo dienos ir bent pusvalandį pabūti tyloje ir vienumoje, o kiti nori šeštadienio rytą skirti sau. Jei partneris kiekvieną minutę nori praleisti su jumis, gali būti sunku jam paaiškinti, kodėl  geriau būtų, kad jis kurį laiką jūsų neliestų.

Ką daryti?

Pasikalbėkite su partneriu. Paaiškinkite, kad jums reikia šiek tiek vienatvės ir kad tai nereiškia, jog jūsų jausmai jam atvėso. Pabūti vienumoje nebūtinai reiškia, kad jūsų draugas turi išeiti iš namų arba išskristi į ekspediciją į Marsą. Kartais užtenka kurį laiką tiesiog nekalbinti ir neliesti.

  1. Buities įpročių neatitikimas

Pagrindinė problema  dažniausiai kyla ne tiek dėl nešvarių indų ar ant kėdės kabančių daiktų, o tai, kad vienam iš poros tai nepatinka. Kiekvienas iš mūsų per daugelį metų susiformuoja įpročius ir neskuba jų atsikratyti.

Ką daryti?

Vertėtų atsižvelgti į kasdienius įpročius, arba koreguoti elgesį taip, kad abu partneriai pasiektų kompromiso tašką.

  1. Svetimšaliai“ giminaičiai

Jie nebūtinai turi būti blogi žmonės, tiesiog kitokie. Galbūt jūsų vaikino ar merginos mama mano, kad geriau būtų kai kuriuos daiktus perkelti į kitą lentyną, nes ji tiesiog nori padėti. Dėdė moko tvarkyti namų ūkį. O pusseserė, užuot pasisveikinusi, klausia, kada ištekėsi.

Prieš tai ilgus metus santykius su giminėmis kūrėte visai ne tam, kad po to jie nurodinėtų, kaip reikia gyventi. Vis dėlto geriau būtų, jei galėtumėte palaikyti normalius santykius,  nors kęsti jų kišimąsi ir asmeninių ribų pažeidimą nėra būtinas.

Ką daryti?

Įveskite taisyklę: kiekvienas susitvarko savarankiškai. Nė viena mama neturi šokinėti per savo vaiko galvą ir mokyti, kaip reikia gyventi. Juk jūs jau išaugote iš smėlio dėžės amžiaus ir žinote, ką ir kaip reikia daryti ir tvarkytis be tėvų ir giminaičių pagalbos.

  1. Skirtingi biologiniai ritmai

Tarkim, vienas iš jūsų „pelėda“, o kitas „vieversys“. Kai kas nors šalia tavęs pašoka penktą ryto ir pradeda tarškinti indais virtuvėje, o tu nuėjai miegoti tik prieš valandą, tai norisi tvoti į nosį. Dabar pažvelkite į situaciją iš kitos pusės: tu miegi, o kažkas šalia kur nors skambina…

Ką daryti?

Pirmas ir akivaizdžiausias atsakymas – gyventi su žmogumi, kurio biologinis ritmas yra toks pat. Jei neturėjote laiko pasinaudoti šiuo patarimu, yra keletas problemos sprendimo būdų. Pirmiausia nusistatykite laiką, kada esate budrūs ir aktyvūs. Kita vertus, patartina keisti miego periodus, kol jie bent apytiksliai sutaps. Tai padės naktinėtojams anksčiau keltis, o anksti besikeliantiems teks pasistengti, kad miegoti eitų kiek vėliau.

  1. Bandymas pakeisti savo partnerį

Staiga atradote savyje pedagoginę dovaną ir norite iš karto pasakyti savo partneriui, kaip jis turėtų gyventi. Paaiškinote, kaip paprasta surinkti kojines ir nunešti jas į nešvarių skalbinių krepšį arba pašalinti plaukus nuo šukų.

Ką daryti?

Jei iki tol partneris gražiai ir laimingai gyveno su savo išmėtytomis kojinėmis, o jūs norite kažką pakeisti. Jei jūsų patarimai tikrai pagerins partnerio gyvenimą, jis tikrai jais pasinaudos. Jei kas nors labai nepatinka, yra puikus būdas – paklausti. Taip, partneriui gali būti nepatogu ir neįprasta ką nors keisti, bet dėl ​​jūsų jis padarys žygdarbį. Arba jis to nepadarys. Žodžiu, tai priklauso nuo jo.

  1. Nori, kad atspėtų mintis

Laukti, kol partneris ką nors atspės pats – didelė klaida, kuri kenkia abiem pusėms. Vienas žmogus nusiminęs, nes nebuvo atspėtas jo noras, reikalavimas, o kitas jaučiasi kaltas ir nežino, kur suklupo. Todėl šis „šaltasis karas“ tik pablogina atmosferą namuose.

Ką daryti?

Nustokite laukti, kol partneris atspės, nes esate „sukurti vienas kitam ir viską suprantate be žodžių“. Atminkite, kad mokėti kalbėti yra žmogaus skiriamasis požymis, ir pasinaudokite šia gamtos dovana.

  1. Atsiprašymas „tik tuo atveju“

Kai kurie vengia ir nenori nuliūdinti savo širdies draugo, todėl yra pasirengę atsiprašyti dėl bet kokios priežasties, nesistengdami suprasti,  dėl kokios priežasties nepatenkintas partneris ir ar verta tai daryti. Juolab, kad tai  sakote dažniau nei „labas“ – kokį 51-ą kartą per dieną.

Ką daryti?

Žinoma, ginčo įkarštyje sunku išlaikyti blaivų protą, tačiau nesibaigiantys ir tušti prašymai atleisti problemos neišspręs. Ir jei manote, kad dėl nieko nesate kaltas, svarbu suprasti, kad ir nėra dėl ko atsiprašyti. Visavertis pokalbis bus ilgas, tačiau jo poveikis bus didesnis.

  1. Klozeto sėdynės padėtis

Dažniau nei dėl unitazo nepakelto sėdimosios dalies pora susikivirčija, ko gero, tik dėl neuždarytos dantų pastos tūbelės. Ir klausimas, kas turėtų pakelti ar nuleisti dangtį, yra beveik toks pat senas kaip kas pirmiau išsirito: višta iš kiaušinio ar atvirkščiai.

Ką daryti?

Reikia laikytis tinkamos unitazo higienos. Kartais tam neužtenka pakelti unitazo sėdynę, gali prireikti  ir nuvalyti. Ir niekas nuo to nemiršta.

  1. Asmeniniai daiktai, perėję į bendrų kategoriją

Pradėjus gyventi po vienu stogu, labai sunku paaiškinti, kad jums nepatinka, kai kas nors paima jūsų nešiojamąjį kompiuterį, nors dėl to nėra nieko smerktino. Žodžiu, jūsų galvoje yra visas sąrašas dalykų, į kuriuos norėtumėte išlaikyti išskirtines teises. Tačiau dabar visi daiktai neva laikomi bendrais, o ką daryti – neaišku.

Ką daryti?

Sudarykite širdžiai mielų dalykų sąrašą ne galvoje, o popieriuje. Ir leiskite savo partneriui padaryti tą patį. Nelieskite šių daiktų neatsiklausus ir problema bus išspręsta.

  1. Visiška kontrolė

Jūsų partnerio domėjimasis jūsų gyvenimu aiškiai peraugo į kažką nemalonaus: jūs ne tik pasakojate, kur buvote ir ką darėte, bet turite pateikti išsamią ataskaitą. Ir jei iki gyvenimo kartu visa tai atrodė pakankamai nekaltai, tai dabar jaučiatės tarsi būtumėte persekiojami. Pavyzdžiui, jums sako: „Tu manęs nemyli, kitaip liktum su manimi namie“.

Ką daryti?

Pirmas žingsnis yra nustatyti problemos esmę. Kalbėkitės su partneriu, nusibrėžkite ribas, priminkite, kad esate du skirtingi žmonės ir santykiai nedaro jūsų vienu organizmu. Galbūt išrinktasis tiesiog bijo jus prarasti arba nepasitiki savimi. Tačiau visiška kontrolė gali būti ir prievartos požymis. Bet tai jau labai rimtas signalas.

  1. Seksualinis šantažas

Seksas yra veikla, kuri turėtų teikti malonumą abiem. Todėl jo pavertimas derybų objektu ar bausmės metodu atrodo gana keistai. Jei kuris nors partnerių  atsisako intymumo tik norėdamas paerzinti  savo antrąją pusę, verta susimąstyti, ar jis tik neapsimetinėja. Be to, tai ir nesveikų santykių požymis.

Ką daryti?

Seksualinis šantažas nebūtinai reiškia blogus dalykus žmogui. Juk ne vienas iš mūsų užaugome toje pačioje aplinkoje, kur dar visai neseniai sekso tema buvo traktuojama savotiškai. Tačiau abejotinas straipsnis žurnale, kažkieno patarimas gali tik pastūmėti į seksualinį šantažą. Todėl problemą galima bandyti išspręsti konfidencialiu pokalbiu.

Taip pat svarbu nepainioti intymumo atsisakymo dėl objektyvių priežasčių su seksualiniu šantažu. Žmogus turi į tai teisę, o žodžio „ne“ ignoravimas yra smurtas net ir santykiuose.

  1. Slaptažodžio keitimas

Poreikis keisti slaptažodį reiškia, kad esate partnerio akylai stebimi. Tačiau dažnai tai yra atskiras dalykas, kaip ir viskas, kas susiję su elgesiu internete. Žinomi atvejai, kai santykiuose esantys žmonės reikalauja iš partnerio pašalinti iš draugų visus priešingos lyties žmones. Suteikti visišką prieigą prie savo elektroninio gyvenimo nėra taip blogai. Blogiau, kai antroji pusė piktnaudžiauja šia teise, skaito korespondenciją, rašo žinutes jūsų vardu ir panašiai.

Ką daryti?

Kritinėje situacijoje partneris turėtų turėti galimybę prisijungti prie jūsų sąskaitų, pasiimti pinigus iš jūsų kortelės ir panašiai, todėl jums teks pasakyti slaptažodžius. Tačiau jūs negalite apsidrausti nuo to, kad jis nenaudos šių slaptažodžių kitiems tikslams. Taigi, pirmiausia turite pasirūpinti padoraus ir sąžiningo žmogaus pasirinkimu.

  1. Skirtingi požiūriai į fiziologiją

Kiekvienas turi savo ribas, kas yra fiziologiškai priimtina. Kažkas sukūrė visą eufemizmų sistemą, kaip elgtis tokiais atvejais. Vieni gali lengvai prisėsti ant tualeto, kai partneris valosi dantis. Ir atitinkamai vienus siutina perdėtas atvirumas ir atsipalaidavimas, o kitus – varžymasis ir santūrumas.

Ką daryti?

Verta nusistatyti ribas. Ir apskritai lengviau sutelkti dėmesį į santūresnio partnerio nuostatas ir nedaryti su juo to, ko nedarytumėte viešoje vietoje.

  1. Aplinkinių patarimai

Kai jums nuolat aiškinama, kad turite skubiai susituokti ir susilaukti vaiko. Vyras privalo aprūpinti  šeimą, o moteris – būti gera namų šeimininkė. Aplinkiniai kartais  gali pateikti jums didžiulį sąrašą dalykų, be kurių, anot jų, jūs neišsiversite gyvenime.

Ką daryti?

Nepaisyti kažkieno nuomonės sunku, bet tai pats veiksmingiausias būdas. Sugalvokite keletą šmaikščių atsakymų į dažniausiai girdimus komentarus ir turėtų šis klausimas išsispręsti.

  1. Skirtingas požiūris į pinigus

Kol turėjote atskirus biudžetus, viskas buvo daug lengviau. Bendras gyvenimas reiškia bendras išlaidas, dėl kurių galite turėti skirtingus požiūrius. Tai nebūtinai turi būti dideli pirkiniai

Ką daryti?

Verta susidėlioti biudžetą ir paskaičiuoti, kiek pinigų galite išleisti tam, ir ko jums labiausiai reikia.

17. Mokėjimas laukti

Dabar, norint išeiti kur nors iš namų, reikia palaukti partnerio. Kartais tai teks daryti apsirengus žiemine striuke  ir prakaituojant.

Ką daryti?

Žinodami, kad antroji pusė dar ilgai ruošis, pradėkite rengtis paskutinę sekundę.

  1. Nekviesti svečiai

Ketinote vakarą praleisti su pižama ir su knyga, bet  į jūsų namus užgriuvo svečiai, kurių nekvietėte. Tačiau jūsų laukia ne tik linksmas vakarėlis, bet ir galvos skausmas dėl nešvarių indų ir tuščio šaldytuvo.

Ką daryti?

Su svečiais visada reikia susitarti iš anksto.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą