Sociologai sudarė anketą iš 14 nebaigtų sakinių paauglių draugystės ir meilės klausimais ir pateikė ją dviejų Sankt Peterburgo mokyklų 14-15 metų moksleiviams.

Atlikus apklausą ir apibendrinus rezultatų duomenis, paaiškėjo, kad 37 proc. paaugliams, draugaujant svarbiausia savybė yra pasitikėjimas,  30 proc. moksleiviams – savitarpio supratimas, o likusiems – pagalbos suteikimas sudėtingose gyvenimo situacijose.

 

Draugystės iširimo priežastimi  respondentai dažniausiai įvardijo – ginčus ir konfliktus, išdavystę ir apgaulę, pasitikėjimo ir savitarpio supratimo praradimą.

Apibūdinant meilės sąvoką, paaugliai gana dažnai kartojo, kad tai – ypatingas jausmas.  Būtent taip galvoja apie meilę 70 proc. merginų ir 31 proc. vaikinų.

Per tyrimą taip pat paaiškėjo, kad daugumai respondentų pagrindinė draugystės ir meilės baigties priežastis  – atsiradęs kitas meilės objektas. Taip pat konfliktai ir ginčai.

Tiesa, apklaustos merginos įvardijo ir kai kurias kitas priežastis – išdavystę, pasitikėjimo praradimą ir melą. Taip pat kad vaikinai nusibosta bendraujant arba jais nusivilia.

Po lygiai merginos ir vaikinai nurodo tą pačią meilės baigties priežastį –  išblėsta jausmai ir savitarpio supratimas.

Tikėtina, kad šie skirtumai atsiranda ir yra būdingi aiškinantis  iškilusius nesutarimus, problemas ir priežastis, susijusias su artimais berniukų ir mergaičių santykiais. Tyrimo autorių tvirtinimu, gauti rezultatai padės aiškintis ir suteikti psichologinę pagalbą paaugliams, patiriantiems problemų su bendraamžiais. Be to, sociologai viliasi, kad šis tyrimas suteiks jiems galimybę kitaip pažvelgti į ankstesnius emocinių santykių tyrimus psichologijos srityje.

 

parengta pagal aif.ru

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą