Jazz Jennings visada palaikė tėvai,broliai ir sesuo

Jazz Jennings  – televizijos šou „Aš – Jazz“ žvaigždė, kur ji pasakoja, apie savo 2007 metais prasidėjusį virsmą – kaip pamažu tapo mergaite. Žiūrovai pirmą kartą susipažino su Jazz, kai jai buvo šešeri metai.

 

Šeimos nariai nusprendė priimti ir mylėti ją tokią, kokia yra

Mergaitė sako, kad niekada nebūtų tapusi savimi, jei ne stiprus šeimos narių palaikymas, kurie pritarė jos sprendimui, kad ji taptų laiminga. Nepaisant gana neigiamo visuomenės požiūrio į seksualines mažumas, Jazz nepabūgo. Negana to, mergina parašė ir savo biografijos knygą „ Being Jazz: My Life as a (Transgender) Teen“ („Būti Jazz: transgenderės paauglės gyvenimas“), kur ji rašo apie savo brendimo periodą, savo šeimos vaidmenį jos gyvenime, viešumą ir atsakomybę, kurią jaučia dabar prieš kitus transgenderius vaikus paauglystėje. „Aš visada, nuo pat pradžių norėjau būti tokia, kokia jaučiausi visą laiką. Ir reikalo esmė ne ta, kad man visada patiko „mergaitiški“ dalykai: lėlės, suknelės, aukštakulniai, įvairūs blizgučiai. Aš visada žinojau, kad esu mergaitė, o ne berniukas“, – sako Jazz. Anot merginos, ir tada jos tėvai suprato, kad jų vaikas skiriasi nuo kitų, bet nusprendė priimti ir mylėti ją tokią, kokia yra. „Aš suprantu, kad tie, kurie keičia lytį jau suaugę, taip pat yra labai nelengva ir reikia įveikti daug kliūčių. Bet man labai padėjo tai, kad mano šeima besąlygiškai palaikė mane ir gana ramiai priėmė mano sprendimą. Bet tai nereiškia, kad taip pasisekė visiems transgenderiams žmonėms. Todėl mums reikia būti vieningiems ir padėti vienas kitam“, – sako Jazz.

Мergina sako, kad jie – paprasta amerikiečių šeima. Ir televizijos laidose ji dalyvauja ne tik norėdama papasakoti žmonėms, kad ji yra transgenderė, o tai, kad ji yra normalus žmogus. Ir tai, kad toks vaikas, kaip ji, gali gimti bet kurioje „normalioje“ šeimoje.

 

Jie neturi bijoti visuomenės pasmerkimo

„Man kameros netrukdo, bet, aišku, jos neina paskui mane visur ir visada.  Aš didžiuojuosi šia televizijos laida. Galvoju, kad parėjau atverti daugelio žmonių suvokimą ir širdis ir tuo pačiu padėjau transgenderiams, kuriems tenka kovoti su gana neigiamu visuomenės požiūriu į juos. Kitiems transgenderiams vaikams aš patariu būti stipriais ir kas benutiktų, laikytis savo nuostatų ir pozicijos“, – sako Jazz. Anot jos, o jei šeima vis dėlto nepalaiko, tegul susikuria sau „kitą“ šeimą. Tai yra, tegul atranda suaugusį  žmogų ar savo bendraamžį, nesvarbu ką, svarbu, kad priimtų jį tokį, koks yra ir leistų būti savimi.

„Aš tikiuosi, kad ateityje į mus, transgenderius žiūrės kaip į normalias žmogiškas būtybes, todėl, kad mes iš tikrųjų esame tiesiog žmonės“, – sakė mergina. Ji sakė, kad visi transgenderiai turi  jaustis nevaržomi, laisvi ir gyventi taip, kaip jaučia save.  Jie neturi bijoti visuomenės pasmerkimo. „Mes esame nusipelnę, kad mus gerbtų ir žiūrėtų į mus, kaip ir į kitus žmones. Bet aš dar nesu visai užtikrinta, ką veiksiu, kai tapsiu suaugusi. Bet man labai norėtųsi apdėti žmonėms. Be to, man labai patinka ir kūrybinis darbas. Vienaip ar kitaip, bet norėčiau visomis jėgomis prisidėti prie to, kad pasaulis taptų geresnis“, – sakė Jazz.

parengta pagal huffingtonpost.com

nuotr. Instagram

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą