Dr. Kathryn Stamoulis sako, kad primityvus lytinis gyvenimas, kurį gyvena dabartiniai paaugliai, blogiau nei masturbacija
  • Vaikai, pasakykite gėlių pavadinimus, kurie prasideda raide „s“, – pasiūlė mokytoja.
  • Saulėgrąžos, – atsakė viena mergaitė.
  • Snieguolės, –  pridūrė kita.
  • Ranką kelia ir Ignas.
  • Seksas.
  • Bet tai ne gėlė, – stebisi mokytoja.
  • Užtat gražiai skamba.

 

Primityvus lytinis gyvenimas, kurį gyvena dabartiniai paaugliai, blogiau nei masturbacija

Psichologijos dr. Kathryn Stamoulis straipsnyje „Yes Your Teenager Is Having Sex…But It’s Not That Bad“ („Taip, Jūsų paauglys užsiima seksu … bet tai nėra taip blogai“) rašoma, kad nors dabartiniai paaugliai ir pradeda anksčiau bręsti, bet jie dar nėra nei fiziologiškai, nei psichologiškai pasiruošę lytiniam gyvenimui. Nepaisant to, kai kurie paaugliai – berniukai ar vaikinai įsitikinę, kad jie jau yra pajėgūs atlikti pilnavertį lytinį aktą pagal savo fizinį išsivystymą. Tai yra jau subrendę seksui.  Bet tai toli gražu dar nereiškia, kad jie jau turėtų pradėti gyventi lytinį gyvenimą. Žinoma, geriau būtų, kad jie sugebėtų atsispirti pagundoms ir sulauktų tikrojo seksualinio periodo.

„Jaunas žmogus gali pradėti pilnavertį seksualinį gyvenimą, sulaukęs 18-19 metų, bet ne 13-16 metų, kai pirmą kartą išmėginami lytiniai santykiai, dažniausiai pasibaigiantys didžiuliu nusivylimu“, – sakė dr. Kathryn Stamoulis. Anot jos,  primityvus lytinis gyvenimas, kurį gyvena dabartiniai paaugliai, blogiau nei masturbacija. Nors pojūčiai beveik tokie pat, užtat problemų gerokai daugiau.

Kai paauglio psichika tampa brandesnė, tai mažiau skausmingai jis reaguoja ir į nesėkmes. Kitaip tariant, paauglys jau sugeba ne tik realiai įvertinti savo galimybes, bet ir pažvelgti į save iš šalies. Prireikus, ir sarkastiškai ar ironiškai bei neužsiangažuoti ties nesėkmėmis ir pralaimėjimais sekso sferoje, kurių jis tikrai nenusipelno.

„Jei mergaitė ar berniukas sėkmingai įveikia paauglystės periodą, išvengę lytinių santykių, „meilės dramų“, kančių ir išgyvenimų ir jų kompleksai lieka praeityje. Tada jie tampa pasitikintys savimi,  vadinamojo jaunuoliško hyperseksualumo  periodo 18-19 metų vaikinai ir merginos. Tuo pačiu tada galima išvengti arba bent gerokai mažiau tikėtis nesėkmių ir nusivylimų“, – paaiškino Kathryn Stamoulis.

 

Jie yra tik paaugliai, o ne sekso galiūnai, nors ir mėgina taip pateikti apie save

Psichologijos specialistė patvirtino daugeliui žinomą dalyką:  nemažai paauglių pradeda lytinius santykius tik dėl to, kad jų draugai jau išmėgino tai. Jos tvirtinimu, seksualinis gyvenimas – nėra ta sfera, iš kurios paaugliai turėtų semtis pavyzdžių.

„Paaiškinkite savo sūnui ar dukteriai, kad su tuo reikalu geriau palaukti. Jei jūsų vaikui neduoda ramybės, kad jo draugai giriasi savo sekso žygdarbiais, tai patarkite atžaloms sakyti jiems tą patį. Tegul jūsų sūnus ar duktė taip pat pasakoja legendas apie savo menamą seksualinį gyvenimą ir turėtus sekso partnerius. Pirmiausiai, niekas to negalės patikrinti. Kita vertus, ir draugai supras, kad tai išgalvoti arba labai pagrąžinti pasakojimai ir daugiau nebesigirs.  Ir kokios  bebūtų spalvingos  jų „sekso istorijos“ apie  menamus  intymius „žygdarbius“, bet iš tikrųjų jie yra tik paaugliai, o ne sekso galiūnai, nors ir mėgina taip pateikti apie save“, – negailėjo patarimų tėvams  dr. Kathryn Stamoulis.

Specialistės manymu, vienaip ar kitaip, bet kiekvienas žmogus pats nusprendžia, kada jam pradėti turėti intymius santykius. O tai dažniausiai „pasako“ organizmas.

Vieni paaugliai subręsta anksčiau už kitus, kuriems lytinė branda ateina lėčiau ir vėliau. Bet sveikiems, psichologiškai pilnaverčiams paaugliams paprastai viskas įvyksta laiku . Endokrininė (hormoninė) sistema ir psichika baigia vystytis sulaukus būtent 18-19 metų. Dėl tos pačios priežasties šis amžius  ir yra labiau palankus pradėti intymius santykius. Tačiau jei paauglys pradės ir vėliau turėti lytinių santykių, nei jo bendraamžiai ir draugai, tikrai nieko nepraras.

„Раaiškinkite tai savo sūnui ar dukteriai ir tada jie išvengs bereikalingų nusivylimų ir neišsipildžiusių svajonių, nes 14-15 metų paauglys tikrai dar nėra pasiruošęs lytiniams santykiams.  Kita vertus, paauglio lytinis potraukis (libido) taip pat dar nėra visiškai susiformavęs. Todėl norint, kad lytinis pasitenkinimas (orgazmas) nuskraidintų į palaimos viršūnes, reikia sulaukti pilnavertiško sekso amžiaus. O paaugliai dar nepajėgia būti sekso partneriais“, – sakė dr. Kathryn Stamoulis.

 

 

3 KOMENTARAI

  1. wonderful put up, very informative. I ponder why the opposite specialists of this sector don’t notice this.
    You should continue your writing. I’m confident, you have a huge
    readers’ base already!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą