Žinoma, kiekvienas turi savo nuomonę, kodėl vyrai žvalgosi į kitas moteris ir ar jie gali laisvai tai daryti, jei yra vedę arba palaiko artimus santykius su mergina ar moterimi.

Vyrai tvirtina, kad tai yra instinktyvus elgesys, pagrįstas evoliucija. Tai yra  jie laikosi vadinamosios „pasėti sėklą“ teorijos, kad užtikrintų išlikimą.

Kitoje barikadų pusėje – daugybė moterų, tvirtinančių, kad vyrai, žiūrintys į kitas moteris, elgiasi įžeidžiančiai ir nepagarbiai jų atžvilgiu ir tiesiog ieško progos būti neištikimais.

Ką šiuo klausimu sako mokslas? Kaip ir daugelyje klausimų, kurie yra labai sudėtingi ir nebūtinai tiriami mokslo, gyvuoja keli abiejų pusių įtikinami argumentai. Kitaip tariant, yra keli pagrindiniai dalykai, į kuriuos verta atsižvelgti.

  1. Vyrai sako: „Mes turime žiūrėti!“

Straipsnio „Man Translated“ autorius, rašytojas Davidas Darlingas teigia, kad vyrai į moteris žiūri todėl, jog tai yra nekontroliuojamas refleksas. Kai vyras žiūri į moteris, jo motyvai pirmiausia yra estetiniai:  jis mato grožį ir nugrimzta  į „vyrišką transą“, tarsi gėrėtųsi iškilaus menininko paveikslu.

Straipsnyje taip pat cituojamas vienas profesorius, kuris patikina skaitytojus, jog vyrų smegenys skiriasi nuo moterų: „Smegenų regos grandinės visada ieško vaisingų partnerių“.

Kitos minimos priežastys yra  neįprasto ar originalaus grožio  moters veidas ir tai, kad mes visi norime to, kas draudžiama ar neprieinama. Taigi, jei vyrai žino, kad jie neturėtų žiūrėti į kitas moteris, jie nori žiūrėti dar daugiau.

  1. Moterys prieštarauja: „Ne, jie neturėtų daryti to!“

Kita vertus, mes turime moterišką požiūrį į tai, ką iš tikrųjų reiškia „žiūrėti“. Moteriškas atsakymas: „Tai ne instinktas, o greičiau ištreniruotas įprotis“.  Anot jų, kai vyrai žvelgia į moteris, jiems išsivysto „priklausomybė“, nes jų smegenys reaguoja  į neurochemines medžiagas, kurios sukelia dopamino pliūpsnį. Žiniasklaida paaštrina šią problemą, atkreipdama dėmesį į gražias moteris visose reklamose, filmuose ir žurnaluose. Ir, žinoma, pornografijos filmuose.

Vyrai patys išmokina save žiūrėti į kitas moteris, kadangi visuomenė tvirtina, jog „tai tik žmogaus prigimtis“ – visada fantazuoti apie ką nors kitą. Tai tapo priimtinu, bet destruktyviu elgesiu.

Kitaip tariant, griaunančiu ir naikinančiu, nes toks elgesys dažnai kenkia vyro žmonos ar merginos jausmams. Dailiosios lyties atstovei nemalonu žinoti, ką jos vyras galvoja apie kitą moterį. Ypač jei pastarosios yra gražuolės, plačiai besišypsančios nuo blizgių žurnalų viršelių. Laikui bėgant, tai netgi gali lemti, jog moteriai atsiras  kompleksas dėl savo netobulo kūno.

  1. Skirtumas tas, kaip žiūrėti?

Didelis skirtumas, kaip vyras žiūri į moterį –  slegiančiu, niūriu ar „praeinančiu“ ir „nurenginėjančiu“ žvilgsniu? Jei vyras visą laiką flirtuoja su kitomis moterimis, tikėtina, kad tikroji problema yra ta, jog jis nori kažko, ko negauna. O gal jis tiesiog nesijaučia laimingas, palaikydamas monogamiškus santykius.

Tiesiog stebėti įdomias moteris nėra tas pats, kaip ilgėtis kitų moterų ir bandyti užmegzti santykius su nauja partnere. Vyrai, kurie nori „nukrypti nuo kurso“ ir „bando priešintis“ (juk taip?), akivaizdu,  kad žiūri į kitas moteris kitaip nei vyrai, kurie džiaugiasi turimais dabartiniais santykiais.

  1. Būkite pragmatiški ir nepasiduokite emocijoms

Užuot puolus į emocijas, pakalbėkime apie faktus. Bet kuris vyras nuožmiai gins savo teisę žiūrėti į kitas moteris, nes nori ginti savo nepriklausomybę. Jis taip pat nori pajusti dopamino pliūpsnį.

Tikrai jūs visi skaitėte, kad mokslininkai atliko tyrimą, per kurį buvo nustatyta, jog vyrai, kurie nuolat  žiūri į moterų krūtinę, ilgina savo gyvenimą.

Tiesa, jie nepasakė, ar vyrai visą gyvenimą gali žiūrėti į tą pačią moterį?

Kita vertus, suprantama, kad moteris jausis nejaukiai, jei vyras bus labiau linkęs žiūrėti į kitas moteris, nei leisti laiką su ja. Ji instinktyviai jam pavydės, sąmoningai stengsis rasti trūkumų kitose moteryse ir „atverti jam akis“. O tai dar labiau paskatins jo susidomėjimą ir norą paragauti draudžiamo vaisiaus

Ką daryti?

Jei apskritai jūsų santykiuose viskas tvarkoje, verta nepamiršti, kad vyrai pirmiausiai nori kad ir trumpalaikės laisvės ir daugelis iš jų nerizikuos prarasti savo moters ar merginos meilę dėl atsitiktinio grožio. Bet jie negali jų nepastebėti! Juk moterys taip pat atkreipia dėmesį į gražius vyrus? Ir tai ne visada ką nors reiškia.

Moteris turėtų suklusti, jei vyras atkakliai apsimeta nepastebėjęs gražios moters!

Galų gale bet kuris vyras nori, kad moteris juo pasitikėtų, o ne kontroliuotų!

„Aš tikrai nemanau, kad dauguma vyrų (išskyrus akivaizdžius mergišius) stengiasi apgauti savo moteris. Nemanau, kad daugumai vyrų gali kilti pavojus santykiams, kuriuos jie vertina. Vargu, ar jie rizikuos tiesiog praleisti laiką su tuo, ko net nepažįsta ir užmegzti santykius, kurie gali būti visiškai priešingi tam, ko jie nori“, – rašo straipsnio autorius.

Anot jo, kai kurie jų – taip, bet dauguma vyrų to nedaro! „Dauguma vyrų nori laisvės, kad jaustųsi gerai, o tai padidina testosterono lygį, priverčia juos jaustis nepriklausomais ir seksualiais, o tai skatina ir jų sėkmės troškimą. Bet aš taip pat manau, kad lytiškai patenkintas žmogus nesižvalgys ir neflirtuos su kitomis moterimis“, – teigė Davidas Darlingas.

Jo tvirtinimu, vyrai labai bijo prarasti laisvę. Kai  tik moteris „uždraus“ vyrui žiūrėti į kitas moteris, jis pajus, kad praranda vyriškumą ir savarankiškumą, kad įstrigo santykiuose, kur neturi galios daryti tai, kas jam patinka. „Tai pavojinga teritorija! Jis užsisklęs savyje ir tyliai piktinsis ar sabotuos esamus santykius. Jis saugos savo paslaptis nuo savo antrosios pusės ir niekada nebegalės ja pasitikėti“, – sako rašytojas.

Jo manymu, tikrasis sprendimas yra pragmatiškas kompromisas. Jei moteris nori, kad jos artimas draugas ar vyras būtų atviras su ja, sąžiningas ir emociniai jautrus, neturėtų versti jį „filtruoti“ savo mintis, kontroliuoti savo libido ar riboti vaizduotę.

„Paprasčiausiai tikėkite juo, nes jis  tikrai žino, kada reikia sulėtinti tempą, o kada per daug toli nueina, kai reikalas prieina iki flirto su kitomis moterimis ir galimos neištikimybės. Jei palaikote   sąžiningus ir atvirus santykius, vyras pasakys, kad  jam kyla pagundų ir kodėl jo poreikiai nėra patenkinami“, – teigė straipsnio autorius.

  1. Skatinkite jį, kai suteiks jums norimą dėmesį

Tai nereiškia, kad galima vyrui leisti daryti ką nori, net jei tai skaudina, o laikui bėgant viskas blogėja ir blogėja. Tiesiog reikia aptarti šią problemą ramiai susėdus, nes vyras turėtų tiksliai žinoti, kokį elgesį moteris laiko nepriimtinu ir įžeidžiančiu.

Bet kai  vyras negaili dėmesio savo moteriai, ji turėtų apdovanoti jį meile ir atsidavimu. Jei vyras žiūri į kitas moteris, bet iškart pamiršta jas, nes myli tik savo moterį ir nori būti tik su ja, reikia priimti ir mylėti jį tokį, koks jis yra, o ne bandyti jį pakeisti ar priversti jį nustoti būti vyru. „Galima toleruoti jo žvilgsnius į kitas moteris, kol jis laikosi elgesio taisyklių jūsų santykiuose. Todėl  neprašykite jo neapgaudinėti, neliesti kitų moterų, nekviesti merginų į pasimatymus ir panašiai. Jei pora laikosi šių tarpusavyje suderintų taisyklių, vyras niekada neperžengs ribų ir nepakenks savo santykiams“, – rašo straipsnio autorius.

  1. Jei jis nedomina jūsų, tada nesekite jo!

Tačiau jei vyras vis dėlto žvalgosi į kitas moteris ir peržengia nustatytas ribas, moteris turėtų atsitraukti ir kurį laiką suteikti jam laisvę. Yra ir kraštutinis variantas – prarasti susidomėjimą juo ir palikti. Moters instinktas turėtų būti natūralus: jei jis priima ją kaip savaime suprantamą dalyką, ji neturi su tuo susitaikyti.  Moteris turėtų pabrėžti savo savivertę ir suteikti vyrui galimybę pasirinkti: kurį laiką atsitraukti, kad liktų su  juo arba viską prarasti.  „Kalbant apie moters savivertę,  vyras turi išmokti tai įvertinti. Nes moteris taip pat turi savo poreikių ir jos poreikiai yra ne mažiau svarbūs kaip ir jo!“, – rašo Davidas Darlingas.

Jo tvirtinimu, priklausomai nuo to, kaip tiek vyras, tiek ir moteris žiūri į kitus žmones, yra jų abiejų artumo rodiklis. „Jei turite problemų, nebijokite apie tai kalbėti. Leiskite jam jaustis saugiam su jumis, kad jis galėtų sąžiningai išreikšti save. Jei esate užmezgę tvirtus ir pasitikinčius santykius, neturėtų sukelti nepasitenkinimo ar net konflikto, jei kuris nors vienas iš jūsų pastebi kitų grožį“, – dalija patarimus straipsnio autorius.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą