Jei ir dabar norite valgyti emociškai, pasinaudokite proga ir pasipraktikuokite atsikratyti neigiamų emocijų. Archyvo nuotrauka

Norint atsikratyti šio blogo įpročio – noro ką nors suvalgyti, svarbu vertinti ne kaip savaime kylančią problemą, bet kaip simptomą, kuris išnyks, kai tik bus išspręsta nerimą sukėlusi problema.

 

Ignoruojant emocijas, tik sukelia maisto troškimą

Emocinio persivalgymo esmė yra nesugebėjimas susitvarkyti su savo emocijomis. Daugelis gali pasinaudoti tokiais būdais kaip atsipalaiduoti vonioje, padaryti ką nors, kas padėtų atitraukti dėmesį ar paskambinti draugui, bet to nepadaro.

Nors nė vienas iš šių metodų nėra blogas, bet tai greičiau paviršutiniškas veiksmas, nes gili problema išlieka. Pavyzdžiui, jums kilo noras nuslopinti kilusį stresą ir pavalgyti, bet pamėginote   atitraukti  šias mintis pasivaikščiojimu ir pastebėjote, kad noras valgyti  atsirado iškart, kai tik grįžote namo. Kodėl?

Kai bandote atitraukti save nuo emocinio persivalgymo, nesusitvarkydami su savo emocijomis, jūs vengiate problemos, o ne ją sprendžiate. Pavyzdžiui, pasivaikščiojimo metu net jei laikinai atitraukiate dėmesį nuo maisto, bet ignoruojant emocijas, kurios  ir sukelia maisto troškimą, prideda tik papildomų problemų.

Emocingi valgytojai geriausiai atsikrato potraukio maistui, kai nustoja bandyti atitraukti savo dėmesį, o išmoksta labiau atsižvelgti į savo emocijas. Iš išorės gali atrodyti, kad problema susijusi su maistu, nes jo labai tuo metu norite.  Svarbu atminti, kad emocinis persivalgymas yra netinkamų emocijų buvimo rezultatas.

Jei dirbsite tiesiogiai su savo emocijomis, tai padės pašalinti pagrindinį norą persivalgyti emociškai. Yra daugybė būdų, kaip elgtis su emocijomis, joms nepataikaujant. Daugelis šių metodų apima  paprastų veiksmų pagrindą.

  1. Ugdykite sąmoningumą

Mes negalime pakeisti to, ko nepastebime, o tai reiškia, kad sąmoningumas visada yra pirmas žingsnis norint pakeisti įprotį. Ar kada žiūrėjote į šaldytuvą nesuprasdami, kodėl jį atidarėte?  O gal valgėte sausainius, bet neatsimenate, nes tuo metu galvojote apie ką nors kitą? Neapgalvotas kasdienis mūsų elgesys gali labai lengvai virsti beprasmiu valgymu. Sąmoningumas yra vienas pagrindinių dėmesingumo ingredientų.

Kai elgiatės sąmoningai, jūs jau einate teisingu keliu. Ypač kai galite stebėti  ir kontroliuoti savo elgesį, jo laikytis nesmerkdami savęs. Tada jūs linkę  elgtis objektyviau, o ne emociškai atsižvelgti į savo įpročius.

  1. Susigyvenkite su emocijomis

Yra posakis: „Išlieka tai, kam priešiniesi“. Kuo daugiau energijos skiriama emocijoms, tuo stipriau jos juntamos. Jei bijote savo emocijų, pasistenkite jų išvengti ar nustumti, o ne priimti. Bet tai yra įpročiai, kurie jūsų emocijas pavers dar galingesnėmis ir pribloškiančiomis. Bet jei sugebėsite  į jas kreiptis ramiai ir be baimės – su jomis bus lengviau susidoroti.

Jei kitą kartą pastebėsite, kad jaučiatės susijaudinę, paženklinkite emocijas, kurias išgyvenote. Žinant, laikui bėgant tai pasikeis. Pratinkite kūną atsipalaiduoti net ir tada, kai kyla nemalonių emocijų. Kuo patogiau jausite diskomfortą, tuo mažiau stengsitės išvengti emocijų su maistu.

  1. Nusistatykite savo tikrąjį poreikį

Emociniai valgytojai turi didžiulį pranašumą, nes akimirka, kai pajunta, kad nori pasinaudoti savo emocijomis, yra signalas, kad turi poreikį, kuris nėra patenkintas. Tai reiškia, kad galite naudoti šį signalą savo naudai, paklausdami savęs, ko jums iš tikrųjų šiuo metu reikia. Ir tik po to padėti sau patenkinti tą poreikį bet kokia kaina.

Atkreipkite dėmesį, kad nors  ir nuspręsite išeiti pasivaikščioti, pats pasivaikščiojimas problemos neišspręs. Veikiau tai bus noras sustoti ir paklausti savęs, ko iš tikrųjų reikia.

Jei kas nors nepaisys šių trijų žingsnių, gali nesulaukti tokių daug žadančių rezultatų.

„Emocinis valgymas neturi nieko bendro su pačiu maistu. Kai galėsite produktyviai dirbti su savo emocijomis, atsiras poreikis slopinti, kovoti ar vengti. Tada šios emocijos išnyks, kaip ir emocinis persivalgymas.

Jei ir dabar norite valgyti emociškai, pasinaudokite proga ir pasipraktikuokite atsikratyti  neigiamų emocijų. Kai jūs tai suprasite, nesvarbu, ar tai bus sunki diena, ar pandemija – jūs turite įrankių, kaip tą išspręsti ir laimėti“, – sako Katie Papo, padedanti žmonėms visame pasaulyje atsisakyti blogų valgymo įpročių ir išgydyti persivalgymą. Taip pat ji teikia konsultacijas  impulsyvaus persivalgymo ir maisto priklausomybės klausimais.

 

parengta pagal „The Epoch Tmes“

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą