1998 metais aktorius Vincentas Perezas vedė modelį Karin Silla, o ne kurią nors Paryžiaus gražuolę, ir iki šiol jaučiasi laimingas santuokoje Wikipedia.com nuotrauka

Dėl kokios priežasties moterys (merginos) vengia patrauklių vyrų ir vaikinų? Ar tai baimė? Kompleksai? Ar išankstinis nusistatymas? Iš psichologų sužinojome, kodėl kai kurios moterys bijo seksualių dailių vyrų.

Iš tikrųjų moterų nuomonė apie dailius vyrus skiriasi. Kai kurios jų nemato nieko blogo eiti į pasimatymus su tokiais ar net ištekėti už gražaus vyro. Juk tikriausiai ne kartą esate sutikę visiškai paprastų, niekuo neišsiskiriančių merginų, šalia kurių išdidžiai eina labai patrauklus vyriškos lyties  atstovas.

Žiūrėdami į šią, atrodytų, visiškai (ne)porą, ne kartą susimąstėte: „Ką jis rado joje? Kodėl toks gražus vyras pasirinko šią pilką pelę?“. Juk ji tikrai turi antsvorio, nėra apsirengusi pagal naujausią madą ir apskritai nėra gražuolė. Viskas joje tiesiog šaukia: ji nėra jam tinkama. Bet jie abu atrodo laimingi ir nekreipia jokio dėmesio į kitus. Šios moterys akivaizdžiai nebijo dailių vyrų, skirtingai nei tos, kurios yra tikros, kad gražus vyras yra kažkieno vyras, jis tikrai apgaudinės, gyvens jūsų sąskaita, elgsis blogai, apskritai jis visą laiką turės daug gerbėjų. Todėl, jei kas nors truputį ne taip,  susirinks daiktus ir ištirps rūke. Taigi, kokios priežastys verčia moteris bijoti santykių su dailiais vyrais?

 

1.Žemas savęs vertinimas ir nepasitikėjimas savimi

Nepasitikinti savimi moteris nuolat galvoja, kad ji neatitinka standartų, kurie įsitvirtinę jos galvoje. Nors ji gali būti ir visai patraukli, liekna ir graži, tačiau savyje nepastebi jokių teigiamų savybių, tik išskirtinai trūkumus. Todėl ji visiškai įsitikinusi, kad yra „krokodilė“ ar „storulė“ ir joks iš tikrųjų gražus vyras jai niekada nebus pasiekiamas. O jei taip atsitiks, tada dėl kokių nors priežasčių. Pavyzdžiui, jis sumanė kokią nors apgaulę ir ketina ją išnaudoti.

2.Noras savirealizuotis jo sąskaita

Greičiau čia atvirkštinis atvejis. Moteris, kuri neatrodo kaip supermodelis ant žurnalo viršelio, bet eina susikibusi už rankos su gražiu vyru, nesiekia atrodyti geriau nei partneris. Apskritai jai nesvarbu, kaip ji atrodo, todėl gali leisti vyrui šalia būti tokiu, kokį jį sukūrė gamta.

Bet moterys, kurios niekada neina į pasimatymus su dailiais ir gražiais vyrais, nori atrodyti pranašesnės už tuos vyrus, su kuriais palaiko santykius. Tai yra joms svarbu jaustis karalienėmis šalia tokių.

3.Baimė likti vienai

Daugelis moterų mano, kad negražus vyras yra patikimesnis partneris nei gražus vyras. Paprastas eilinis vyras, jų nuomone, neturės pasisekimo tarp priešingos lyties atstovių. O tai reiškia, kad nenusuks  „į kairę“, priešingai, visada bus namuose.  Išeina, kad prastos išvaizdos vyras niekada  nenuvils ir nepaliks moters, todėl ji gali atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu.

4.Kaltas mentalitetas

Keliaujant po Europos šalis tikriausiai pastebėjote, kad ten įvairaus amžiaus vyrai yra daug patrauklesni nei moterys. Jie sportuoja, gerai rengiasi, išsikvėpinę. Tokių vyrų dažnai galima pamatyti vaikščiojančių kartu su moterimi, kuri, kaip sakėme, ne pora. Ji turi antsvorį, kartais atrodo dar vyresnė už savo partnerį. Europiečiai gana ramiai žiūri į savo išvaizdą. Moterys neturi kompleksų ir to pakanka, kad pasimatytų su dailiais vyrais. Pas mus yra priešingai. Moterys stengiasi kuo ilgiau išlaikyti grožį ir jaunystę, o vyrus, kad ir kaip jie atrodytų, motinos auklėja kaip „pasaulio bambas“. Tuo tarpu mergaitės nuo pat vaikystės mokomos, kad vienintelis būdas  realizuotis gyvenime yra sėkmingai ištekėti. Nes ir net negražių vyrų gali nepakakti visoms. Požiūris „prastesnis, bet mano“  – veiksmingas ir dabar.

5.Jei ne „trūkumas“

Net objektyviai patrauklios moterys randa savyje trūkumų. Tačiau kartais merginos pakimba ant šio komplekso, o tada tai jau gali trukdyti kurti harmoningus santykius. Todėl ji taip pat pasirinks vaikiną „su trūkumais“, nes yra tikra: ji nėra verta kito.

Gražių vyrų baimė yra žemo ar neišsivysčiusio socialinio intelekto įrodymas, kuris tiesiog būtinas bendraujant su priešinga lytimi, įskaitant flirtą, piršlybas.

6.Kaltas stiprios moters įvaizdis

Yra dviejų tipų gražūs vyrai. Kai kurie yra gražūs, bet galbūt nežino apie savo patrauklumą. Tai yra paprasti mieli vaikinai, kurie savo išvaizdos nesureikšmina. Kiti yra „prizinio berniuko“ tipas. „Mano berniukas – tai dovana pasauliui“, – taip pasako tokio mama. O tokių aptakių gražuolių mama, paprastai yra stiprios moters įvaizdžio personifikacija.

Toje pačioje pastarųjų metų masinėje kultūroje tvirtai puoselėjamas „viską galinčios“ moters įvaizdis, o šalia esantis vyras tampa „nereikalingas“. Augantis sūnus šalia savęs mato gražios ir stiprios moters, kuri jį globoja ir lepina, įvaizdį. Todėl augdamas jis ieško panašaus įvaizdžio. Bet mergina partnerė gana sąmoningai gali nesuprasti ir vengti tokių santykių, kur dėmesys, rūpestis, dovanos keliauja ne jai, o „gražuoliui“.

7.Gražus, bet ne vyriškas

Per pastaruosius 30 metų galime pastebėti dramatišką vyro įvaizdžio pokytį masinėje kultūroje: nuo stipraus, savimi pasitikinčio vyro, demonstruojančio pagrindinius vyro archetipo bruožus: stiprybę, taktiką, logiką, santūrumą iki priešingo – „naminio berniuko“ įvaizdžio. Šis naujas šiuolaikinis žmogus nesiekia savarankiškai išspręsti konflikto „kaip vyras“. Jo elgesys gali būti moteriškesnis – emocionalus, atviras, švelnus, plepus ir panašiai.

8.Išprovokuota baimė

Nepasitikite dailiais vyrais? Prisiminkite, ką sakėte apie savo šeimos vyrus. Mums atrodo, kad partnerį renkamės pačios jau suaugus. Iš tikrųjų būsimo išrinktojo tipas  būna iš anksto nusistatytas dar vaikystėje. Pavyzdžiui, jei mergaitė užaugo šeimoje, kur susiformavo neigiamas gražaus vyro įvaizdis: „Visi gražūs vyrai yra moteriškos lyties atstovės“, arba pačios merginos įvaizdis – „tu tokia kvaila, kas tave ves“?

Dažnai nesąmoningą baimę gali išprovokuoti tos pačios lyties giminaitės – motinos, močiutės, tetos  elgesys, kurios vis kartojo: „Geriau paprastesnis vaikinas, nei gražus“, „Svarbiausia ne žmogaus išvaizda, o tai, kad jis būtų geras ir padorus“.

Neigiamas scenarijus gali pasireikšti šeimoje, pavyzdžiui, tėvui palikus šeimą. Tada mergina iš kitų suaugusiųjų išgirsta jo poelgio paaiškinimus ir pradeda manyti, kad visi vyrai yra nepatikimi, linkę išduoti dėl kitų jaunų ir gražių moterų.

Koks bus berniukas ar mergaitė, dažniausiai priklauso nuo jų tėvų. Tuo pačiu ir nuo jų išvaizdos – aprangos stiliaus, bendravimo būdo. Apskritai, kaip mes atrodome, daug priklauso ir nuo visuomenės. Todėl neįmanoma paneigti masinės kultūros įtakos – kino, televizijos serialų, bulvarinės spaudos ir panašiai, kur formuojamas patrauklaus blogiuko, kuris santykiuose skaudina merginą tiek fiziškai, tiek psichiškai, įvaizdis.

9.Privers  pasikeisti

Moterys baiminasi, kad gražus vyras norės ką nors pakeisti jose. Pavyzdžiui, jis privers sportuoti, laikytis dietos, kad bent kiek priartėtų iki jo lygio. Tokios baimės, virstančios fobijomis, trukdo gyventi. Be to, ne visos yra pasirengusios priimti gražuolio  kritiką ir įsakymus, ką reikia pakeisti savyje. Galų gale tokie santykiai gali suformuoti tik naujus merginos kompleksus.

  1. Neištyrinėtas

Apskritai yra daugiau objektyviai gražesnių merginų nei gražių vyrų. Todėl gražus vaikinas yra visas reiškinys, aplink kurį yra tiek daug teorijų, nors kai kurios iš jų yra mitai.

O moteris beveik privalo būti graži ir į savo išvaizdą įdeda daug pastangų, laiko ir pinigų. Visuomenėje nėra tokių griežtų reikalavimų vyrams. Gražių vyrų yra nedaug, todėl jie suvokiami kaip tam tikra „anomalija“. Kitaip tariant, bet kokia „anomalija“ nėra ištyrinėta, elgesys nenuspėjamas.

Be to, internetas ir socialiniai tinklai diktuoja visuomenei naujas moralės normas – pernelyg moterišką atvirumą, prieinamumą, atidėtą santuokos amžių. Todėl dailūs vyrai yra vertinami kaip rafinuoti, jiems nereikia santykių ir šeimos. Kai kurios merginos yra patenkintos šia pozicija, o kitos – atsisako susitikti su gražuoliu, nors vėliau dėl to ir gailisi. Be to, netrūksta ir narcizų, kurie yra užsiangažavę tik ties savimi.

Bet kuri mergina nori būti mylima, kad ja žavėtųsi. Ir ji tikrai nenori, kad jos vaikinas dažniau žiūrėtų į veidrodį, o ne į ją!

11.Grožis nėra turto simbolis

Turtingiausi pasaulio žmonės toli gražu nėra gražūs – kad ir  tas pats „Amazon“ savininkas Jeffas Bezosas, „Facebook“  įkūrėjas – Markas Zuckerbergas. Taigi, kaip matote, norint būti turtingu, svarbu turėti smegenis, o ne ilgas blakstienas. O merginos, tikriausiai pasąmonėje, galvoja: „Negalima iš milijardieriaus suformuoti gražaus vyro“. Bet kiekvienas milijardierius yra savaip gražus.

Be to, merginos bijo, kad jų grožis nebūtų lyginamas ne tik tarpusavyje, bet ir su partneriu. Pralaimėti šią „kovą“ yra gėda. Ypač tada, kai yra (arba ji tikisi pamatyti) savo gražaus vyro draugų ir artimųjų komentarų: „Ir ką jis rado joje, negalėjo gražesnės pasirinkti“ ir panašiai.

Todėl neretai būna, kad vos užmezgusi santykius su gražiu vyru, mergina jau mato jų pabaigą. Baimė nepatikti draugams, šeimai ir artimam vyro ratui yra gana dažnas reiškinys.

Tačiau gauti vietą jo rate nėra taip sunku: bendraujant su šiais žmonėmis, kalbėkite su jais apie save, parodykite nuoširdų susidomėjimą viskuo, kas vyksta. Dėmesys ir atvirumas visais laikais buvo vertinamas daug daugiau nei išvaizda.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą